یک سفر هیجان انگیز به آبشار دره عشق اردل

یک سفر هیجان انگیز به آبشار دره عشق اردل

اگر به دنبال یک مکان ناب با منظره ای دیدنی هستید، آبشار دره عشق بهترین انتخاب است. وجود شالیزارهای وسیع در کنار باغ انار و نسیم ملایم، بهترین منظره برای گذراندن یک روز تعطیل در کنار خانواده است.

در گوشه و کنار این سرزمین طبیعت های بکر و کشف نشده ای وجود دارد که باید حتما آن ها را ببینید. چهارمحال بختیاری به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد یکی از استان های توریستی مهم در کشور میباشد. یکی از مکان های طبیعت گردی شهرستان اردل در استان چهارمحال بختیاری که سالانه توریست های زیادی را از سراسر کشور به خود جذب می کند، آبشار دره عشق اردل است. ما قصد داریم شما را با ویژگی های این زیست بوم فوق العاده آشنا کنیم، با ما در این سفر شگفت انگیز همراه باشید. 

 

موقعیت مکانی آبشار دره عشق
آبشار دره عشق در جنوب غرب استان چهارمحال بختیاری و منطقه ناغان واقع شده است. دره ای که آبشار عشق در آن وجود دارد، مهم ترین رود کشور را درون خود جای داده است. رودخانه کارون شمالی در این دره باشکوه جریان دارد. در اطراف این دره روستاهایی مانند گل سفید، جوزستان، دورک، دره عشق، کله و معدن و سررک واقع شده است. این آبشار به دلیل طبیعت بکری که دارد، یکی از بهترین مکان ها برای طبیعت گردی است. این آبشار و دره اش طبیعتی بکر و ناب دارند که دوستداران طبیعت را در فصل تابستان و بهار دور هم جمع می کند. برای آشنایی بیشتر با آبشار دره عشق اردل راهنمای سفر را تا آخر مطالعه کنید. 


طبیعت آبشار دره عشق
طبیعت اطراف این آبشار  به گونه ای است که زندگی در آن همیشه در جریان است. روستاهای اطراف این آبشار قدمتی دیرینه دارند، به جز روستاهای قدیمی، شالیزارهایی وسیع نیز وجود دارد که دیدن آن ها را نباید از دست بدهید. آب و هوای این منطقه بسیار  متفاوت است. دره عشق و آبشارش در محدوده گسل کوهپایه زاگرس واقع شده اند، و آبشار دره عشق اردل از نظر زمین شناسی و آب و هوایی بسیار حائز اهمیت است. یکی از ویژگی های مهم این آبشار و دره عشق، انارستان می باشد، این انارستان در استان چهارمحال بختیاری بسیار معروف است.

 

اگر به دنبال یک مکان ناب با منظره ای دیدنی هستید، آبشار دره عشق بهترین انتخاب است. وجود شالیزارهای وسیع در کنار باغ انار و نسیم ملایم بهترین منظره برای گذراندن یک روز تعطیل در کنار خانواده است. یکی از روستاهای اطراف این آبشار، بزرگترین باغ انارهای استان چهارمحال بختیاری را دارد، انار یکی از محصولات کشاورزی شهرستان اردل است. 
دوستداران ورزش باید این را بدانند که آبشار دره عشق اردل بهترین مکان برای ورزش های مختلفی از جمله کوه نوردی، پیاده روی و رفتینگ است. رفتینگ در واقع همان قایق سواری در آب های خروشان است. پشت این دره و آبشار خروشانش داستان های زیادی نهفته است، که در مطلب دیگری به آن خواهیم پرداخت.مطالب مشابه