درباره آنی‌جا

اگر قصد سفر به هرکدام از مناطق کشور را دارید، یافتن اقامتگاهی مناسب جزو مهم ترین مسائلی است که باید به فکر آن باشید. سایت آنی‌جا، یکی از جدیدترین سامانه های رزرو آنلاین اقامتگاه است که میتواند برای پیدا کردن و اجاره انواع ویلا و اقامتگاه به شما کمک کند.
سایت آنی‌جا، انتخاب های متنوعی را برای اجاره اقامتگاه در اختیار شما می‌گذارد. اطلاعات کامل درباره امکانات اقامتگاه، موقعیت مکانی، عکس‌هایی واضح، و هزینه دقیق اقامت، از جمله اطلاعاتی هستند که در آنی‌جا در اختیار شما گذاشته می‌شوند تا انتخاب آگاهانه ای داشته باشید.
پرداخت امن و تضمین شده، دریافت آنلاین رسید تحویل اقامتگاه، و پشتیبانی 24 ساعته از مسافران، از سایر مزیت های اجاره اقامتگاه از طریق سایت آنی‌جا است.

میزبان شما هستیم

هرچند سایت آنی‌جا به عنوان یک واسط بین مالکان اقامتگاه و مسافران عمل میکند، ولی در تمام طول اقامت در هرکدام از اقامتگاه ها، ما خود را میزبان شما میدانیم. و البته مهم ترین وظیفه میزبان این است که اطمینان پیدا کند که بهترین شرایط را برای میهمان مهیا کرده است.
در صورت بروز هر مشکلی برای دریافت اقامتگاه و یا عدم تطابق امکانات واقعی و امکانات ذکر شده برای اقامتگاه، ما در کنار مسافر هستیم و در هر ساعت از شبانه روز آمادگی پیگیری و رفع مشکلات پیش آمده را داریم.

حریم شخصی کاربران

تمام اطلاعات شخصی که مسافر برای رزرو اقامتگاه در سایت وارد میکند، در نزد ما به امانت هستند و هرگز افشا نخواهند شد. اطلاعاتی نظیر مشخصات فردی، اقامتگاه های رزرو شده، سوابق سفر ها، و از این قبیل اطلاعات، تنها برای ارائه خدمات بهتر در سایت نگهداری میشوند و توسط سایر کاربران و افراد متفرقه قابل دسترسی و مشاهده نیستند.

قوانین و مقررات آنی‌جا

قوانین رزرو اقامتگاه در سایت آنی‌جا، با هدف ارائه خدمات دقیق و جلب رضایت کاربران تدوین شده اند. لذا استفاده از خدمات سایت (چه از طرف مسافر و چه از طرف میزبان) به منزله قبول قوانین میباشد.


تعاریف و اصطلاحات

 • کاربر: شخصی که از طریق اینترنت وارد سایت آنی‌جا میشود تا از خدمات آن استفاده کند.

 • اقامتگاه: به تمامی واحدهای اقامتی ثبت شده و قابل رزرو در سایت، اقامتگاه گفته می‌شود.

 • میزبان: کاربری که یک اقامتگاه را جهت نمایش و جذب مسافر، در سایت آنی‌جا ثبت میکند.

 • مسافر: کاربری که اقدام به ثبت درخواست رزرو برای یکی از اقامتگاه ها میکند. علاوه بر این شخص، سایر افرادی که اقامتگاه رزرو شده را از میزبان تحویل میگیرند نیز مسافر تلقی میشوند.


قوانین و مقررات عمومی

 • در هنگام استفاده از هرکدام از خدمات سایت آنی‌جا، همه کاربران ملزم به رعایت قوانین رسمی، شرعی، و عرفی کشور ایران هستند.

 • در صورت بروز اختلاف نظر بین میزبان و مسافر، حق داوری در اختیار سایت آنی‌جا است و کاربران خود را متعهد به قبول رای سایت اعلام میکنند.

 • آنی‌جا ارائه دهنده خدمات میزبانی نیست، و صرفا به عنوان یک واسط بین میزبان و مسافر عمل میکند. با این حال ما خود را متعهد به نظارت بر شیوه عملکرد میزبان و مسافر میدانیم و تلاش میکنیم تا رضایت طرفین در حین استفاده از خدمات سایت آنی‌جا تامین شود.


قوانین میزبان

 • کاربری که به عنوان میزبان در سایت ثبت نام کرده و اقدام به ثبت اقامتگاه مینماید، رسما خود را مالک و یا نماینده قانونی مالک اقامتگاه (با مجوز اجاره آن اقامتگاه) معرفی میکند. بدیهی است که سایت آنی‌جا توانایی و اختیارات لازم برای بررسی هویت همه اقامتگاه ها و میزبان ها را ندارد. لذا در صورتی که میزبان اقدام به ثبت اقامتگاهی کند که اختیارات کامل آن را نداشته باشد، این موضوع تخلف میزبان تلقی شده و همه مسئولیت های قانونی آن با میزبان خواهد بود.

 • تنها اقامتگاه های دارای پروانه (که مجوز فعالیت از مراجع قانونی را داشته باشند) مجاز به ثبت در سایت آنی‌جا هستند. لذا اگر یک میزبان اقدام به ثبت اقامتگاه بدون مجوز کند، این موضوع تخلف میزبان تلقی شده و همه مسئولیت های قانونی آن با میزبان خواهد بود.

 • میزبان موظف است شرایط و امکانات اقامتگاه خود را دقیقا مطابق بر واقعیت ثبت کند، و در صورت تغییر هرکدام از شرایط اقامتگاه بلافاصله آن را در سایت به روز رسانی کند. و همچنین موظف است اقامتگاه را با همان شرایط ثبت شده در اختیار مسافر قرار دهد. در صورت عدم تطابق شرایط و امکانات اقامتگاه با موارد ثبت شده، سایت آنی‌جا مجاز به جریمه میزبان و پرداخت خسارت به مسافر (از محل مبلغ رزرو) میباشد.

 • در صورت عدم رعایت قوانین رزرو توسط مسافر (مثل همراه نداشتن مدارک شناسایی و محرمیت، و یا تعداد مسافر بیشتر از حد رزرو شده)، میزبان حق دارد از پذیرش مسافر خودداری کند. در این شرایط در طول مدت رزرو شده، اقامتگاه تحت رزرو همان مسافر است تا زمانی که مشکلات خود را برطرف کرده و اقامتگاه را تحویل بگیرد. بدیهی است که در این شرایط امکان لغو رزرو و برگشت هزینه مسافر وجود ندارد. ضمنا در صورت تحویل ندادن اقامتگاه به مسافر به دلیل این مشکلات، میزبان حق ندارد اقامتگاه مورد نظر را در طول مدت رزرو به شخص دیگری اجاره بدهد.

 • در صورت بروز مشکلات اساسی برای اقامتگاه در حین اقامت مسافر (مثل قطع شدن طولانی آب و برق) که اقامت مسافر را مختل کند، مسافر حق دارد درخواست باطل شدن رزرو را داشته باشد و بعد از تحویل مدارک خود از میزبان، اقامتگاه را ترک کند. در این شرایط میزبان موظف است همه مدارک مسافر را در هنگام ترک اقامتگاه به مسافر برگرداند. همچنین هزینه تعداد روزهای باقی مانده از رزرو، از حساب میزبان کسر شده و به مسافر برگشت داده میشود. ضمنا در صورتی که سهل انگاری میزبان باعث بروز این مشکلات شده باشد، میزبان از طرف سایت آنی‌جا جریمه خواهد شد که میتواند شامل تعلیق موقت و یا مسدود کردن حساب کاربری میزبان باشد. ملاک تشخیص سهل انگاری میزبان در این شرایط، کارشناسان سایت آنی‌جا هستند.

 • میزبان موظف است در بدو ورود مسافر و قبل از دریافت مدارک از ایشان، کلیه قسمت ها و امکانات اقامتگاه را به مسافر نشان دهد. تا تطابق وضعیت واقعی و وضعیت ثبت شده اقامتگاه، توسط مسافر محرز شود.

 • میزبان موظف است قبل از تحویل اقامتگاه، مدارک شناسایی و محرمیت مسافران را دریافت کرده و اطلاعات هویتی مسافر را با اطلاعات درج شده در سند رزرو تطابق دهد. و بعد از اطمینان از صحت مدارک، یک رسید خطی (دست نویس) بابت دریافت مدارک به مسافر داده و اقامتگاه را در اختیار مسافر قرار دهد.

 • میزبان موظف است در پایان مدت رزرو و در هنگام ترک اقامتگاه توسط مسافر، همه مدارک مسافر را به همان صورت که تحویل گرفته بود، به مسافر بازگرداند.

 • مبلغی که مسافر به عنوان هزینه رزرو پرداخت میکند به صورت امانت در نزد سایت آنی‌جا باقی مانده، و فردای روز تحویل اقامتگاه (در صورتی که روال تحویل اقامتگاه از طرف میزبان بدون تخلف انجام شده باشد) بعد از کسر کمیسیون سایت به حساب میزبان واریز خواهد شد.


قوانین مسافر

 • مسافر موظف است قبل از ثبت درخواست رزرو، همه شرایط اقامتگاه و تاریخ سفر را بررسی کرده و سپس اقدام به ثبت درخواست نماید. درخواست کنسل کردن یک رزرو قطعی، منوط به تماس با پشتیبانی سایت و بررسی شرایط میباشد. سایت آنی‌جا دلایل کنسلی و امکان لغو رزرو را بررسی میکند و در صورتی امکان لغو وجود داشته باشد، بعد از کسر مبلغ خسارت میزبان، اقدام به عودت باقی مبلغ به مسافر و لغو رزرو خواهد کرد.

 • مسافر موظف است در بدو ورود به اقامتگاه و قبل از تحویل مدارک به میزبان، کلیه قسمت ها و امکانات اقامتگاه را بازدید کرده و آن را با امکانات ثبت شده اقامتگاه تطبیق دهد. در صورت عدم تطابق وضعیت واقعی و وضعیت ثبت شده اقامتگاه، حق لغو رزرو برای مسافر محفوظ است.

 • مسافر موظف است قبل از تحویل گرفتن اقامتگاه، مدارک شناسایی و محرمیت مسافران را در اختیار میزبان قرار داده و یک رسید خطی (دست نویس) بابت تحویل مدارک از میزبان دریافت کند. همچنین مسافر موظف به رعایت همه قوانین رسمی، شرعی، و عرفی کشور در طول مدت اقامت است. مسئولیت هرگونه رفتار و جرم صورت گرفته توسط مسافر در محل اقامتگاه مستقیما بر عهده ایشان بوده، و هیچ مسئولیتی متوجه میزبان و سایت آنی‌جا نمیباشد.

 • مسافر موظف است در پایان مدت اقامت، اقامتگاه را با همان شرایط و امکاناتی که تحویل گرفته، در اختیار میزبان قرار بدهد. در صورت وارد شدن خسارت مادی یا معنوی به اقامتگاه، مسافر ملزم به جبران خسارت میزبان میباشد.

 • مسافر موظف است در هنگام ثبت درخواست رزرو، تعداد نفرات و اطلاعات خود را به صورت دقیق ثبت کند. این اطلاعات در هنگام تحویل اقامتگاه توسط میزبان بررسی میشوند. در صورت عدم تطابق، میزبان میتواند از تحویل اقامتگاه خودداری نماید، و هزینه پرداخت شده توسط مسافر نیز قابل برگشت نمیباشد.

 • در صورت عدم رعایت قوانین رزرو توسط مسافر (مثل همراه نداشتن مدارک شناسایی و محرمیت، و یا تعداد مسافر بیشتر از حد رزرو شده)، میزبان حق دارد از پذیرش مسافر خودداری کند. در این شرایط در طول مدت رزرو شده، اقامتگاه تحت رزرو همان مسافر است تا زمانی که مشکلات خود را برطرف کرده و اقامتگاه را تحویل بگیرد. بدیهی است که در این شرایط امکان لغو رزرو و برگشت هزینه مسافر وجود ندارد. ضمنا در صورت تحویل ندادن اقامتگاه به مسافر به دلیل این مشکلات، میزبان حق ندارد اقامتگاه مورد نظر را در طول مدت رزرو به شخص دیگری اجاره بدهد.

 • تحویل اقامتگاه به مسافر راس ساعت 14 روز شروع رزرو، و ترک آن تا ساعت 12 روز پایان رزرو خواهد بود. در صورت تاخیر از طرف مسافر برای تحویل گرفتن اقامتگاه از میزبان، مسئولیت مشکلات آتی آن بر عهده مسافر است (مشکلاتی مثل در دسترس نبودن میزبان بعد از ساعت 14 ، عدم امکان پیگیری اشکالات احتمالی اقامتگاه توسط سایت بعد از ساعت اداری، و مواردی از این قبیل) . همچنین مسافر موظف است اقامتگاه را حداکثر تا ساعت 12 روز پایان رزرو ترک کرده و به میزبان تحویل دهد. در صورت تاخیر در ترک اقامتگاه توسط مسافر، میزبان حق دارد هزینه اضافی معادل اجاره 1 شب کامل را از مسافر دریافت کند.


سلب مسئولیت

 • در صورت تخلف مسافر یا میزبان از قوانین سایت و قوانین حاکم بر کشور، همه مسئولیت مادی، معنوی، و قضایی این تخلف بر عهده فرد خاطی بوده و سایت آنی‌جا مسئولیتی در قبال آن ندارد.

  تاریخ آخرین به روز رسانی قوانین : 21 آذر 1400

راهنمای رزرو آنلاین اقامتگاه در سایت آنی‌جا

مرحله 1) انتخاب اقامتگاه

روش های مختلفی برای پیدا کردن اقامتگاه مورد نظرتان در سایت آنی‌جا وجود دارد. مثل جستجو بر اساس منطقه، فیلترگذاری بر اساس امکانات، استفاده از دسته بندی ها، و روش های دیگر. بعد از پیدا کردن اقامتگاه مورد نظر، باید تعداد نفرات و تاریخ رفت و برگشت خود را انتخاب کنید. هزینه اجاره به صورت خودکار محاسبه و نمایش داده میشود. سپس بر روی دکمه رزرو کلیک کنید تا فرایند ادامه پیدا کند.


مرحله 2) ثبت اطلاعات مسافر

در این مرحله باید ابتدا شماره موبایل خود را وارد کنید تا فرایند ثبت نام شما در سایت انجام شود. (فرایند ثبت نام بسیار ساده بوده و فقط با درج شماره موبایل انجام خواهد شد) سپس اطلاعاتی نظیر نام، کد ملی، و شماره موبایل، از شما دریافت میگردد. بعد از درج این اطلاعات، بر روی دکمه ثبت درخواست رزرو کلیک کنید تا درخواست شما ثبت شود.


مرحله 3) تایید درخواست از طرف میزبان

در این مرحله، درخواست رزرو شما به اطلاع میزبان خواهد رسید. سپس میزبان به فاصله چند دقیقه الی 1 ساعت، درخواست را تایید میکند. بعد از تایید درخواست، یک SMS دریافت خواهید کرد که تایید شدن درخواست را به اطلاع شما میرساند. سپس باید برای پرداخت هزینه اقدام کنید تا رزرو شما قطعی شود.


مرحله 4) پرداخت هزینه و قطعی شدن رزرو

بعد از پرداخت هزینه، رزرو شما قطعی میشود و آن اقامتگاه در تاریخ مورد نظر متعلق به شما خواهد بود. در این مرحله، شما رسید دریافت اقامتگاه را به صورت SMS و همچنین آنلاین دریافت خواهید کرد. اطلاعاتی نظیر شماره موبایل میزبان، و آدرس و لوکیشن اقامتگاه، از جمله اطلاعاتی هستند که در رسید دریافت اقامتگاه وجود دارند. در این مرحله شما میتوانید برای هماهنگی های بیشتر، به صورت مستقیم با میزبان در تماس باشید.


مرحله 5) تحویل اقامتگاه

حالا همه چیز آماده است و میزبان منتظر ورود شماست تا از شما استقبال کند. آماده سفر شوید و اقامتگاه خود را در تاریخ مقرر تحویل بگیرید.


پشتیبانی

از لحظه ثبت درخواست رزرو تا پایان مدت اقامت، ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم. همچنین اگر مشکلی برای ثبت درخواست رزرو داشتید، میتوانید با ما تماس بگیرید تا ثبت درخواست توسط همکاران آنی‌جا انجام شود.

سوالات متداول

آیا فرایند رزرو قابل اعتماد است؟

سایت آنی‌جا دارای تمام مجوزهای قانونی برای فعالیت در زمینه رزرو آنلاین اقامتگاه میباشد. همچنین ما به صورت منظم خدمات همه اقامتگاه ها را بررسی میکنیم تا رضایت مسافران جلب شود. ضمنا هزینه ای که شما برای اجاره یک اقامتگاه پرداخت میکنید به صورت امانت در نزد آنی‌جا باقی میماند، تا بعد از پایان اقامت شما و در صورت ارائه خدمات مناسب از طرف اقامتگاه، با میزبان تسویه حساب شود.


روال رزرو اقامتگاه ساده است؟

از لحظه ای که اقامتگاه مورد نظر خود را انتخاب میکنید تا پایان فرایند ثبت درخواست رزرو، تنها چند دقیقه طول میکشد. ضمنا ثبت نام مسافران تنها با وارد کردن شماره موبایل انجام میشود و نیازی به ایمیل و پسورد و غیره نیست.


آیا خدمات تضمین شده هستند؟

به محض قطعی شدن رزرو، یک پشتیبان به صورت اختصاصی در خدمت مسافر خواهد بود. شما میتوانید در هر لحظه از شبانه روز با پشتیبانی سایت تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید. حتی اگر اشکالی در تحویل اقامتگاه، امکانات اقامتگاه، و یا برخورد میزبان وجود داشت، ما آماده پیگیری و پاسخگویی هستیم.


امکان لغو درخواست رزرو وجود دارد؟

اطلاعات کامل در این مورد، در قسمت "لغو رزرو" در همین صفحه درج شده است.


سوال دیگری دارید؟

به بخش پشتیبانی سایت مراجعه کنید! در هر ساعت از شبانه روز ما به صورت آنلاین و تلفنی پاسخگوی شما هستیم.

لغو رزرو

شرایط کنسل کردن رزرو قطعی (پرداخت شده) از طرف مسافر، در ایام عادی:

1. در صورتی که مسافر رزرو خود را لغو کند و بیش از 72 ساعت به تاریخ شروع رزرو باقی مانده باشد، 20 درصد مبلغ کل رزرو به حساب میزبان واریز می‌شود، 10 درصد کارمزد سایت کسر میگردد، و 70 درصد باقی مانده به مسافر برگشت داده خواهد شد.

2. در صورتی که مسافر رزرو خود را لغو کند و بین 24 الی 72 ساعت به تاریخ شروع رزرو باقی مانده باشد، 40 درصد مبلغ کل رزرو به حساب میزبان واریز می‌شود، 10 درصد کارمزد سایت کسر میگردد، و 50 درصد باقی مانده به مسافر برگشت داده خواهد شد.

3. در صورتی که مسافر درخواست لغو رزرو خود را کمتر از 24 ساعت مانده به شروع رزرو داشته باشد، 70 درصد مبلغ کل رزرو به حساب میزبان واریز می‌شود، 10 درصد کارمزد سایت کسر میگردد، و 20 درصد باقی مانده به مسافر برگشت داده خواهد شد.

4. امکان لغو درخواست رزرو بعد از شروع اقامت مسافر وجود ندارد، و در صورت لغو درخواست، هیچ مبلغی به مسافر برگشت داده نمیشود.

5. در صورت عدم تطابق شرایط اقامتگاه با اطلاعات درج شده در سایت (در حدی که اقامتگاه قابل استفاده توسط مسافر نباشد)، مسافر حداکثر تا 3 ساعت بعد از تحویل اقامتگاه فرصت دارد تا مستندات تصویری مشکلات اقامتگاه را به میزبان و سایت گزارش داده و درخواست لغو رزرو نماید. در این شرایط، سایت مشکل را بررسی کرده و در صورت اثبات ادعای مسافر، رزرو لغو خواهد شد. بعد از تخلیه اقامتگاه توسط مسافر (حداکثر تا 3 ساعت بعد از تحویل) کل مبلغ رزرو به مسافر برگشت داده میشود.

شرایط کنسل کردن رزرو قطعی (پرداخت شده) از طرف مسافر، در پیک تعطیلات و نوروز:

در مورد رزروهای مربوط به پیک تعطیلات (حداقل 2 روز تعطیلی پشت سرهم) و همینطور تعطیلات نوروز، امکان کنسل کردن رزرو و یا کاهش مدت اقامت از طرف مسافر وجود ندارد. چنانچه به هر دلیل مسافر امکان تحویل واحد رزرو شده را نداشته باشد، و یا بخواهد مدت اقامت خود را کاهش دهد، هیچ مبلغی به مسافر برگشت داده نمیشود. (دلیل این سیاست، جلوگیری از بروز خسارت مالی به واحدهای اقامتی است. زیرا بخش اعظم درآمد واحدهای اقامتی مربوط به این ایام میباشد) لازم به ذکر است که رزروهای 25 اسفند تا 15 فروردین جزو رزروهای نوروزی محسوب میشوند.

احتمال لغو رزرو قطعی، از طرف سایت:

آنی‌جا تلاش میکند تا همه رزروهای قطعی شده بدون مشکل تحویل مسافر شوند. با این حال، همواره احتمال لغو شدن یک رزرو قطعی از طرف سایت وجود دارد. دلایلی مثل حوادث و بلایای طبیعی، بروز مشکلات پیش بینی نشده برای واحد اقامتی (مثل ترکیدگی لوله، مشکل برقی، مشکل در تاسیسات استخر، و...)، بیماری/ فوت/ و یا بروز مشکلات شخصی برای میزبان، تخلف و مسدود شدن حساب کاربری میزبان در فاصله ثبت رزرو تا تحویل واحد اقامتی، و بسیاری از دلایل دیگر، میتواند باعث لغو شدن یک رزرو قطعی از طرف سایت شود.

لغو شدن یک رزرو قطعی از طرف سایت، قطعا برای مسافر ناخوشایند است. ولی همیشه احتمال آن وجود دارد. و مسافر با علم به احتمال لغو شدن یک رزرو قطعی، اقدام به رزرو میکند.

در صورت لغو شدن یک رزرو قطعی از طرف سایت، کل مبلغ رزرو به حساب مسافر برگشت داده میشود، و سایت آنی‌جا تعهد دیگری در قبال لغو شدن رزروهای قطعی ندارد.

این قوانین در جهت حفظ حقوق همه طرفین است. ثبت اقامتگاه توسط میزبان، و همچنین ثبت درخواست رزرو توسط مسافر، به معنی مطالعه و قبول این قوانین میباشد. بدیهی است که در صورت لغو رزرو طبق این قوانین رفتار شده و طرفین خود را ملزم به قبول آن اعلام کرده اند.