تجربه گشت و گذار در پل سفید

تجربه گشت و گذار در پل سفید

پل سفید مرکز شهرستان سوادکوه در مازندران است که در ارتفاع 550 متری از سطح دریا واقع شده است. این شهر در دامنه‌های شمالی رشته‌‌کوه‌های البرز مرکزی و در منطقه ای نیمه جنگلی قرار دارد. کشاورزی و دامداری در پیرامون پل‌سفید رونق دارد.

پل سفید مرکز شهرستان سوادکوه در مازندران است که در ارتفاع 550 متری از سطح دریا واقع شده است. این شهر در دامنه‌های شمالی رشته‌‌کوه‌های البرز مرکزی و در منطقه ای نیمه جنگلی قرار دارد. کشاورزی و دامداری در پیرامون پل‌سفید رونق دارد. آب کشاورزی این شهر از رودخانۀ تالار، و آب آشامیدنی آن از چشمه‌های لوله‌کشی شده تأمین می‌شود. وجود مراتع سرسبز باعث شکوفایی دامداری در این شهر شده است، چنان‌که گوشت گوسفند و فرآورده‌های لبنی از موادی است که به جاهای دیگر فرستاده می‌شود. زغال‌سنگ نیز از دیگر مواد صادراتی این شهر است که از معادن البرز مرکزی ـ که در کنار آبادی کری‌کلا در چهارکیلومتری پل‌سفید واقع است، استخراج می‌شود. آب و هوای این شهر معتدل و نیمه مرطوب و بهترین زمان سفر به آن فصل بهار است.

 

پل سفید به شهر پله ها معروف است، گفته می شود به ازای هر نفر در پل سفید یک پله وجود دارد. قرار گرفتن این شهر در مسیر رودخانه تالار به آن موقعیت مکانی خاصی داده است. دریاچه شورمست به عنوان تنها دریاچه طبیعی سواد کوه در فاصله 5.5 کیلومتری شهر پل سفید قرار دارد. غار اسپهبد خورشید در نوزده کیلومتری پل سفید یکی از جاذبه های این شهر است. از دیگر دیدنی های پل سفید می توان به غار کنگلو، پل ورسک، پل کلانتری اشاره کرد.

 

از مناطق دیدنی شهر پل سفید و اطراف آن میتوان به پارک جنگلی آزادمهر، دریاچه شورمست، قلعه کنگلو، غار اسپهبد خورشید، پل ورسک، پل کلانتری دوآب و به طور کلی راه آهن زیبا و کوهستانی سوادکوه و روستاهای برنت و اساس اشاره کرد.

 

مطالب مشابه

اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
خانه زیبای دیلانِشین (مازندران، پل سفید)
خانه زیبای دیلانِشین (مازندران، پل سفید)

مازندران , پل سفید , درزیکلا

خانه، جنگلی

100 متر، 2 خواب، تا 10 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 1,980,000
آخر هفته: 2,530,000
تعطیلات: 2,530,000
تومان
ویلای شهرکی امیرده (پل سفید)
ویلای شهرکی امیرده (پل سفید)

مازندران , پل سفید , امیرده

ویلا، شهرکی

130 متر، 2 خواب، تا 10 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 1,980,000
آخر هفته: 2,750,000
تعطیلات: 3,300,000
تومان
سوئیت دربستی نرگس (پل سفید، سوادکوه)
سوئیت دربستی نرگس (پل سفید، سوادکوه)

مازندران , پل سفید , کبوتر...

سوئیت، شهری، ارزان

85 متر، 2 خواب، تا 5 مهمان

(1 نظر)

وسط هفته: 610,000
آخر هفته: 610,000
تعطیلات: 850,000
تومان