سیری در تنگ وستگان بروجن

سیری در تنگ وستگان بروجن

تنگ وستان از فوق العاده ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی است که در سفر به بروجن می توانید به بازدید از آن بروید و هوای منطقه اطراف آن هم به قدری مطبوع و دلنواز است که تا ساعت ها از نخواهید رفت، همچنین مکانی است مناسب برای پیک نیک و صرف نهار در کنار خانواده. تنگ وستگان یکی از جاذبه‌های طبیعی استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود که در شرق روستایی زیبا به نام وستگان در شهر گندمان شهرستان بروجن قرار گرفته است.

تنگ وستان از فوق العاده ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی است که در سفر به بروجن می توانید به بازدید از آن بروید و هوای منطقه اطراف آن هم به قدری مطبوع و دلنواز است که تا ساعت ها از نخواهید رفت، همچنین مکانی است مناسب برای پیک نیک و صرف نهار در کنار خانواده. تنگ وستگان یکی از جاذبه‌های طبیعی استان چهارمحال و بختیاری به شمار می رود که در شرق روستایی زیبا به نام وستگان در شهر گندمان شهرستان بروجن قرار گرفته است. وستگان که این تنگ در آن قرار گرفته است، روستایی است از توابع بخش گندمان شهرستان بروجن. این روستا در دهستان گندمان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1395 ، جمعیت آن 514 نفر بوده است و احتمال می رود که این جمعیت امروزه بیشتر شده باشد.

 

شما با سفر به بخش گندکان می توانید از زیبایی های دیگر این بخش هم دیدن کنیدذ، در واقعف گندمان از محبوب ترین شهر ها در بروجن به شمار می رود. کلمه گندمان از گندم‌گان گرفته شده است. یکی از هفت قصر بهرام گور در این محل قرار داشته‌است که امروزه همان خانه سابق میرزاعلی علیدادی گندمانی و فعلی محمدآقا رستمی به شمار می رود و جاذبه ای تاریخی در شهر گندمان است.

 

اگر علاقه مند به بازدید از دیدنی های طبیعی و سر سبز هستید و می خواهید به استان چهارمحل و بختیاری سفر کنید، پیشنهاد می دهیم مطالعه ای هم درباره سواحل رود کارون در چهارمحل و بختیاری و روستای آبشاران سفلی کیار و دیدنی های آن بزنید.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
بوم گردی آوای تالاب، واحد دوخوب دربستی (بروجن)
بوم گردی آوای تالاب، واحد دوخوب دربستی (بروجن)

چهارمحال بختیاری , بروجن ,...

اقامتگاه بوم گردی، روستایی، ارزان

130 متر، 2 خواب، تا 20 مهمان

میهمان نواز

امتیاز (2 نظر)


وسط هفته: 660,000
آخر هفته: 660,000
تعطیلات: 660,000
نوروز: 660,000
تومان
جزئیات
بوم گردی آوای تالاب، سوییت خصوصی (بروجن)
بوم گردی آوای تالاب، سوییت خصوصی (بروجن)

چهارمحال بختیاری , بروجن ,...

اقامتگاه بوم گردی، روستایی، ارزان

55 متر، 0 خواب، تا 8 مهمان

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 440,000
آخر هفته: 440,000
تعطیلات: 440,000
نوروز: 440,000
تومان
جزئیات