تاریخچه‌ای از پل خشتی لوشان

تاریخچه‌ای از پل خشتی لوشان

پل خشتی لوشان یکی از قدیمی‌ترین و خاص‌ترین پل‌های تاریخی ایران است که در شهرستان رودبار واقع شده است. این پل بر روی رودخانه شاهرود ساخته شده و دارای اختلاف سطح زیادی در ابتدا و انتهایش است. بر اساس منابع تاریخی، این پل مربوط به دوره ساسانیان است و برای عبور و رفت و آمد بومیان و سربازان ساسانی به کار می‌رفت.

پل خشتی لوشان یکی از قدیمی‌ترین و خاص‌ترین پل‌های تاریخی ایران است که در شهرستان رودبار واقع شده است. این پل بر روی رودخانه شاهرود ساخته شده و دارای اختلاف سطح زیادی در ابتدا و انتهایش است. بر اساس منابع تاریخی، این پل مربوط به دوره ساسانیان است و برای عبور و رفت و آمد بومیان و سربازان ساسانی به کار می‌رفت. این پل با دوام بوده و تاکنون بسیاری از رخدادهای تاریخی را شاهد بوده است. این پل در سال ۱۳۷۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شده است.

 

پل خشتی لوشان یک جاذبه گردشگری محسوب می‌شود که بازدید کنندگان می‌توانند در آن لحظات خاطره‌انگیزی را تجربه کنند و از مناظر زیبای طبیعت لوشان لذت ببرند.

 

همچنین در سفر به گیلان می توانید به دیدن از دیگر پل های خشتی و تاریخی آن هم بروید که در مقالاتی نظیر مروری بر تاریخچه پل خشتی لنگرود و مروری بر تاریخچه پل خشتی پاشاکی لاهیجان آن ها را معرفی کرده ایم.

 

مطالب مشابه

اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلا باغ صبا (گیلان، لوشان)
ویلا باغ صبا (گیلان، لوشان)

گیلان , لوشان , ترک نشین

ویلا، کوهستانی

100 متر، 1 خواب، تا 10 مهمان

(5 نظر)
میهمان نواز

وسط هفته: 1,100,000
آخر هفته: 1,320,000
تعطیلات: 1,650,000
تومان