چگونه می توانیم ارزان سفر کنیم؟

چگونه می توانیم ارزان سفر کنیم؟

یکی از راههای ارزان سفر کردن، کاهش خریدها و کم کردن میزبان خدمات دریافتی در طول سفر است. در راستای رسیدن به این هدف سعی کنید حتی المقدور لوازم ضروری مانند چادر مسافرتی، زیر انداز، پتو، داروهای ضروری، وسایل و موارد مربوط به تغذیه و خوراک را همراه ببرید.

سفر و گشت و گذار همواره راهکاری بسیار عالی برای تمدد اعصاب، رفع خستگی، و فرار از مشغله های کاری و ذهنی میباشد، و در این میان ارزان سفر کردن یک هنر است. امروزه به دلیل هزینه های سنگین و خارج از عرف غالبا افراد مسافرت های خود را کمتر نموده و معمولا سالانه یک یا دوبار به سفر می روند. این در حالی است که با رعایت نمودن یک سری اصول بسیار ساده می توان هزینه های مسافرت را کاهش داده و تعداد مسافرت های سالانه را افزایش داد.
در حقیقت تمامی هزینه هایی که در هر سفری باید برای آن برنامه ریزی نمود حول سه پارامتر می چرخد: 

  • اقامت
  • غذا
  • حمل و نقل

 

در واقع برای ارزان سفر کردن و کاهش هزینه ها، باید موارد هزینه بر در این پارامترها را تا حد امکان کاهش داد. در ادامه با ما همراه باشید تا در این موارد توضیحات لازم را به شما ارائه دهیم.


راهکارهایی برای کاهش هزینه های سفر، و ارزان سفر کردن:


 از کاهش قیمت های لحظه آخر استفاده کنید 
برای اینکه سفر ارزانی داشته باشید می توانید از کاهش قیمت هایی که در لحظات آخر اتفاق می افتد نهایت بهره را ببرید. به عنوان مثال صندلی های پرواز که بدون مسافر مانده است، یا اتاق های خالی از گردشگر هتل ها در لحظات آخر، غالبا با کاهش قیمت زیادی به دنبال جذب مسافر هستند. استفاده از این فرصت ها راهکاری مناسب برای داشتن سفری ارزان می باشد.


زمان های خلوت، انتخابی مناسب برای سفر
گردش ها و مسافرت هایی که خارج از زمان پیک تعطیلات انجام می گیرد هزینه های کمتری در پی خواهد داشت. معمولا در کشور ما بیشترین مسافرت ها در ایام عید و تابستان انجام می گیرد. قطعا در این زمان که تقاضا زیاد است هزینه ها نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت.

 

مقایسه قیمت ها قبل از خرید بلیط
در صورتی که هواپیما یا قطار را برای مسافرت های خود انتخاب نموده اید، حتما قبل از خرید بلیط لیست هزینه ها و قیمت های مربوطه را با هم مقایسه نمائید. برای کاهش هزینه های سفر می توان از خدمات اضافه چشم پوشی نمود و بلیطی با هزینه و قیمت ارزان تر پیدا نمود.


داشتن غذاهای آماده همراه خود، راهکاری برای کاهش هزینه ها
گاهی اوقات افراد دوست دارند با ماشین های شخصی یا اتوبوس مسافرت نمایند، در چنین شرایطی برای ارزان سفر نمودن می توان غذاهای آماده به همراه داشت تا از خرید های اضافی مانند خرید تنقلات و غدا در رستوران های بین راهی جلوگیری نمود. در واقع خرید هایی که خارج از شهر انجام می پذیرد بسیار گران تر از خریدهای درون شهری تمام می شود. برای ممانعت از فاسد شدن برخی خوراکی ها می توان از یخچال های کوچک مخصوص ماشین بهره گرفت.


همراه بردن لوازم و وسایل مورد نیاز
یکی از راههای ارزان سفر نمودن کاهش حجم خرید های غیر ضروری است، در راستای رسیدن به این هدف سعی کنید حتی المقدور لوازم ضروری مانند چادر مسافرتی، زیر انداز، پتو، داروهای ضروری، وسایل و موارد مربوط به تغذیه و خورد و خوراک را همراه ببرید.


به هتل نروید
یکی از گزینه ها برای ارزان سفر نمودن این است که هتل ها را برای اقامت انتخاب نکنید. با توجه به این مسئله که هتل ها خدمات و وسایل رفاهی را به صورت کامل در اختیار مشتریان قرار می دهند به هیچ وجه گزینه مناسبی برای داشتن سفری کم هزینه نیستند.
می توان مهمان سرا ها، آپارتمان های اجاره ای، کلبه های محلی و یا چادر زدن را جایگزین اقامت در هتل نمود که در چنین شرایطی می توان به صورت قابل ملاحظه ای در هزینه ها صرفه جویی کرد.


بررسی وضعیت خودرو قبل از سفر
در صورتی که از طرفداران سفرهای جاده ای هستید و دوست دارید با ماشین خود به این سفر ها بروید، قبل از آغاز سفر از سالم بودن ماشین مطمئن شوید و تمام ایرادات آن را برطرف نمائید. هزینه هایی که در پی خرابی ماشین رخ می دهد و به صورت ناخواسته پیش آمده است زمان و پول شما را تلف می نماید. همچنین حسابی جیب شما را خالی می کند. زیرا هزینه تعمیر و مکانیک های بین راهی معمولا بیشتر از مکانیک های محلی است.
ضمنا هر اندازه که بار شما بیشتر باشد، ماشین سنگین تر می شود و میزان مصرف سوخت نیز افزایش می یابد. بارها و وسایلتان را در صندوق عقب و داخل ماشین بچینید و از قرار دادن آنها بر روی سقف اجتناب نمائید تا مصرف سوخت شما کاهش پیدا کند.

 

 

از گردش و تفریحات رایگان غافل نشوید
در طول مسافرت و گردش های خود می توانید بدون پول خرج کردن کارهای زیادی انجام دهید تا به شما خوش بگذرد. از جمله تفریحات رایگان و جذاب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

• شرکت در کنسرت های بدون هزینه، جشن های خیابانی، اتفاقات و جشنواره های فرهنگی
• در صورتی که در جریان سفر به ساحل یا کویر نزدیک هستید تماشای طلوع و غروب خورشد را از دست ندهید.
• شنا کردن در رودخانه یا دریا
• بازار گردی
• کوه نوردی، قدم زدن روی شن های ساحل، وقت گذراندن در دل جنگل ها 
• و...


بیمه سفر، گزینه ای برای امنیت خاطر
هزینه هایی که به صورت پیش بینی نشده در پی حادثه یا بیماری در طول سفر احتمال دارد اتفاق بیفتد را با استفاده از پوشش های بیمه ای پشتیبانی نمائید. هزینه ای که در قبال خرید بیمه پرداخت می نمائید بسیار کمتر از آن چیزی است که در صورت حادثه یا بیماری باید پرداخت کنید.

 

رزرو اقامتگاه قبل از شروع سفر
اگر میخواهید در طول سفر خود در هتل، ویلاهای شخصی، و یا خانه های محلی اقامت داشته باشید، حتما آن را قبل از سفر رزرو کنید. به این ترتیب میتوانید برآورد کاملی از هزینه های خود داشته باشید. برای این کار، استفاده از سایت های اجاره ویلا (مثل سایت آنی‌جا) بسیار کارآمد است. زیرا امکان انتخاب اقامتگاه بر اساس مقصد و همچنین قیمت آنها وجود دارد.

 

 

هنوز دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟