روش صحیح ضدعفونی و رعایت بهداشت در ویلاهای اجاره ای

روش صحیح ضدعفونی و رعایت بهداشت در ویلاهای اجاره ای

اولین مکانی که توصیه میشود تمیز و ضدعفونی نمائید آشپزخانه می باشد، چون این مکان در انتشار آلودگی تاثیر زیادی دارد. چون محل طبغ غذا و آماده نمودن انواع نوشیدنی ها و خوراکی ها است در صورت آلوده بودن محیط آشپزخانه تمام خوراکی ها و غذاها آلوده خواهد شد. بنابراین در ضدعفونی و بهداشت ویلا، آشپزخانه گام اول است.

ضدعفونی و بهداشت امروزه به یک امر غیر قابل اجتناب در زندگی تبدیل شده است. در واقع اوضاع و احوال جهان در پی ورود ویروس کرونا در حال تغییر می باشد به گونه ای که الکل ضد عفونی کننده به یک وسیله همراه تبدیل شده است. علاوه بر این موارد، برای حفظ سلامتی همواره بر رعایت بهداشت تاکید شده است و با در نظر گرفتن شرایط حاد جهان لازم است مکان های کاری و استراحت را به صورت مرتب تمیز و ضد عفونی نمود و این قاعده در مورد ویلاهای اجاره ای از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار می باشد. افراد در زمان مسافرت برای مدت چند روز ممکن است در یک ویلا اقامت داشته باشند، بنابراین در لحظه ورود با صرف زمان کوتاهی با آموزش هایی که در این مطلب داده می شود می توانند ویلای محل اقامت خود را تمیز و ضدعفونی نمایند و با خیال راحت از سفر خود لذت ببرند.

 

راهکارهایی برای ضدعفونی و بهداشت ویلاها
در این مطلب قصد داریم تا اصول و استانداردهایی را برای نظافت و تمیز نمودن مکان های اجاره ای برای اقامت مخصوصا ویلاها در اختیار شما قرار دهیم، پس در ادامه با ما همراه باشید. اولین مکانی که توصیه میکنیم تمیز و ضدعفونی نمائید آشپزخانه می باشد، چون این مکان در انتشار آلودگی تاثیر زیادی دارد و چون محل طبغ غذا و آماده نمودن انواع نوشیدنی ها و خوراکی ها است در صورت آلوده بودن محیط آشپزخانه تمام خوراکی ها و غذاها آلوده خواهد شد. بنابراین در ضدعفونی و بهداشت ویلا، آشپزخانه گام اول است.


آشپزخانه 

 • در نخستین اقدام سینک ظرف شویی و شیر آلات مربوطه را با محلول های ضدعفونی کننده مخصوص و اسکاچ، تمیز و ضد عفونی نمائید. برخی محلول های رقیق شده مخصوص نظافت سینک وجود دارد که هم مکان مورد نظر را کاملا تمیز و ضدعفونی می نماید و هم اینکه سینک و شیر آلات شما را برق می اندازد. تمیز نمودن شیر آلات از اهمیت ویژه ای بر خوردار است، پس در سرویس های بهداشتی و آشپزخانه به تمیز نمودن این وسایل اهمیت ویژه ای بدهید.
   
 • اجاق گاز معمولا منشا کثیفی و آلودگی بوده است و به راحتی آلودگی های احتمالی را به نقاط دیگر انتقال می دهد. پس دومین اقدام برای نظافت و ضد عفونی ویلا و مخصوصا آشپزخانه، اجاق گاز می باشد. برای حصول نتیجه بهتر می توان از محصولات مخصوص نظافت اجاق گاز استفاده نمود و در پایان از ضدعفونی کننده بهره گرفت.
   
 • کابینت ها و سطوح خارجی آنها مکان های دیگری هستند که لازم است ضدعفونی و بهداشت آنها رعایت شود. با در نظر گرفتن مواد استفاده شده برای ساخت کابینت، ضد عفونی کننده و پاک کننده مناسب را انتخاب نمائید.


بهداشت سالن پذیرایی و اتاق خواب ها در ویلاهای اجاره ای

یکی از مهمترین وسیله هایی که مورد استفاده قرار می گیرد مبلمان ها می باشد، بنابراین نظافت و ضدعفونی کردن آنها بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر مبلمان، وسایل دیگری در پذیرایی ها وجود دارد که ممکن است آلوده باشند. از جمله این وسایل می توان میز تلویزیون، خود تلویزیون و دیگر متعلقات وابسته آن مانند ریموت کنترل، وسایل گرمایشی یا سرمایشی، انواع میز ها و صندلی ها و... را نام برد. می توان این وسایل را با اسپری نمودن محلول های ضدعفونی کننده و یک دستمال، کاملا تمیز و عاری از هر گونه آلودگی نمود. اما برای نظافت مبلمان ها چه باید کرد؟

 

 • برای ضدعفونی و تمیز نمودن مبلمان می توان از اسپری های الکلی استفاده کرد. بعد از اسپری، چند دقیقه صبر کنید و سپس با دستمال خشک آن را تمیز کنید.
   
 • علاوه بر این می توانید خودتان یک ترکیب دست ساز قوی بسازید و با کمک یک دستمال سطوح مبلمان را به این محلول آغشته نمائید. این ترکیب معجزه گر آب + ریکا + سرکه می باشد.
   
 • راه حل دیگر اینکه مقداری ملحفه و آستر تمیز همراه داشته باشید و بر روی مبلمان و تخت ها و مکان هایی که می نشینید یا می خوابید، بکشید.
   
 • کفپوش ها و سرامیک های اتاق خواب ها، آشپزخانه و پذیرایی را با محلول ضد عفونی آغشته نمائید و سپس با دستمال تمیز کنید.
   
 • برای ضد عفونی و بهداشت اتاق خواب ها همانگونه که اشاره شد با خودتان ملحفه و روکش همراه بیاورید تا تخت ها را با آن بپوشانید. برای ضد عفونی کمد ها از محلول های ضد عفونی استفاده نمائید.

 

تمیزی و نظافت سرویس بهداشتی 

در راستای تمیز نمودن سرویس های بهداشتی، در مرحله اول درب ها و دستگیره ها را کاملا تمیز و ضد عفونی نمائید. برای این کار می توان از الکل یا دیگر محلول های گفته شده استفاده نمود. تمیزی و ضد عفونی دستگیره درب ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از محلول های ضد عفونی کننده و جرم گیر با رعایت اصول استفاده نمائید.
تمامی سطوح را به این محلول آغشته نمائید و اجازه دهید برای چند دقیقه بر روی سطح بماند و سپس اقدام به شست و شو کنید.

 

ویروس کرونا و ضد عفونی ویلا های اجاره ای 

ویروس کووید 19 امروزه جزئی لاینفک از زندگی شده است و باید به صورت جدی روش های بهداشتی را رعایت نمائیم تا از آن در امان باشیم. در راستای رسیدن به این هدف باید ضد عفونی دست ها و سطوح پر استفاده در محیط های کار و زندگی را در اولویت قرار دهیم.

تا جایی که امکان داشت روش های ضد عفونی و نظافت ویلا را در این مطلب بیان نمودیم و امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید و موثر باشد. برای داشتن سفری امن و آسوده خاطر، پیشنهاد میکنیم سایر مطالب موجود در بخش راهنمای سفر را نیز مطالعه کنید.

هنوز دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟