سفر به منطقه اوشان لواسان

سفر به منطقه اوشان لواسان

اوشان روستایی فوق العاده در شهرستان شمیرانات استان تهران است که دارای آب و هوایی فوق العاده و دیدنی های بی نظیری است و جزو محبوب ترین نقاط شمیرانات محسوب می شود.

منطقه اوشان که یک منطقه بسیار خوش آب و هوا و کوهستانی است در زبان عامیانه معروف به اوشون، از شهر های شمیرانات واقع در شمال شرق استان تهران است. اوشان بیشتر با نام اوشان فشم شناخته میشود. اوشان دارای طبیعتی دلربا و درختان فراوان گیلاس، آلبالو و گردو است و رودخانه جاجرود و رود آهار از آن عبور می کنند. اوشان از جمله مناطق خوش آب و هوای نزدیک پایتخت است که مسافران می توانند به منظور رفع خستگی و نفس تازه کردن به این شهر رفته تا لذت بودن در دامان طبیعت را تجربه کنند. شهرستان شمیران با اقلیم کوهستانی خود، شمالی ترین شهرستان استان تهران است که از شمال به استان مازندران و از جنوب به تهران و فیروزکوه منتهی می گردد. شهرستان شمیران شامل سه بخش شمیران، لواسانات و رودبار قصران است که شهر اوشان، فشم و میگون مرکز بخش رودبار قصران می باشد. اوشان در فاصله 7 کیلومتری جنوب فشم واقع شده و با مرکز شهر تهران تقریبا 45 کیلومتر فاصله دارد. یکی از روستا های منطقه اوشان فشم، روستای ایگل است که در 4 کیلومتری غرب اوشان و در شمال شرقی قله توچال قرار گرفته و آبشار ایگل را هم در خود جای داده است. باغ های فراوانی در ایگل دیده می شود. محصولات باغ داران ایگل شامل سیب، گیلاس، آلبالو و گردو است.

 

روستای شکرآب روستاییست که نمی توان از آن دل کند. قاجاریان نیز از این روستا به عنوان شکارگاه استفاده می کرده اند. بهترین زمان برای سفر به روستای شکرآب در اواخر فصل بهار و تابستان و گاه اوایل پاییز است. عمده محصولات روستای شکرآب گیلاس و آلبالو می باشد که در تابستان به وفور یافت می شوند. امامزادگان سید زاهد و سید طاهر معروف به امامزادگان شکرآب در این روستا قرار دارند. مسیر دسترسی به این امامزاده فاقد جاده ماشین رو است. روستای شکرآب در 13 کیلومتری غرب فشم قرار گرفته و مسیرهای غربی آن به شهرستانک می رسد. روستای آهار از دیدنی های شهر اوشان است که در 12 کیلومتری فشم قرار دارد. رودخانه های شکرآب و پیش کنک پس از پیوستن به یکدیگر در روستای آهار، به رودخانه ی جاجرود می رسند.

 

آب و هوای دلپذیر روستای آهار در کنار رودخانه های گذران، طبیعتی زیبا ساخته است که در هر فصلی زیبایی خاص خود را دارد. از روستای آهار تا آبشار شکرآب حدود دو ساعت پیاده روی دارد که به یک گردش دلچسب منجر می شود. اوشان در شمال شرق شهر تهران قرار گرفته و با مرکز شهر تهران تقریبا ۴۵ کیلومتر فاصله دارد. برای رسیدن به اوشان از مسیر بزرگراه بابایی یا انتهای بزرگراه لشگرک در انتهای شمال شرقی گذر کنید تا به میدان قائم برسید. پس از طی مسیر شیب‌دار به دو راهی اوشان – فشم و لواسان می‌رسید. به سمت راست بپیچید و در ۴ کیلومتری فشم، دو راهی سمت چپ شما را به اوشان می‌رساند.

 

 

روستا های بسیار دیدنی و دنج دیگری نیز در لواسان وجود دارند که از بین آنها به روستای افجه و روستای راحت آباد می توان اشاره کرد.

 

هنوز دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

مطالب مشابه

اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای 500 متری لوکس، با استخر روباز آبگرم (لواسان، تهران)
ویلای 500 متری لوکس، با استخر روباز آبگرم (لواسان، تهران)

تهران , لواسان , چناربان

ویلا، شهرکی، لوکس

140 متر، 3 خواب، تا 10 مهمان

(2 نظر)
میهمان نواز

وسط هفته: 6,600,000
آخر هفته: 11,000,000
تعطیلات: 11,000,000
تومان
ویلا استخردار چناری (لواسان)
ویلا استخردار چناری (لواسان)

تهران , لواسان , چناربان

ویلا، شهرکی، لوکس

50 متر، 1 خواب، تا 6 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 3,520,000
آخر هفته: 4,400,000
تعطیلات: 4,400,000
تومان
ویلای 400 متری لوکس، با استخر روباز آب گرم (لواسان، تهران)
ویلای 400 متری لوکس، با استخر روباز آب گرم (لواسان، تهران)

تهران , لواسان , چناربان

ویلا، شهرکی، لوکس

100 متر، 1 خواب، تا 6 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 4,400,000
آخر هفته: 6,600,000
تعطیلات: 6,600,000
تومان
بومگردی و کافه کلبه لواسان  (لواسان)
بومگردی و کافه کلبه لواسان (لواسان)

تهران , لواسان , نیکنامده

اقامتگاه بوم گردی، روستایی

15 متر، 0 خواب، تا 3 مهمان

(1 نظر)

وسط هفته: 1,100,000
آخر هفته: 1,650,000
تعطیلات: 1,980,000
تومان