سفر به روستای داماش

سفر به روستای داماش

روستای داماش را می‌توان زمرد سبزرنگی در دل طبیعت بکر گیلان دانست. این روستای کهن با برخورداری از چشمه‌های آب معدنی، میزبان گونه‌ای نادر از گل سوسن چلچراغ است که تنها در دو منطقه جهان یافت می‌شود. مناطق رویش این گل نادر، از جمله روستای داماش، تحت حفاظت قرار گرفته‌اند.

روستای داماش را می‌توان زمرد سبزرنگی در دل طبیعت بکر گیلان دانست. این روستای کهن با برخورداری از چشمه‌های آب معدنی، میزبان گونه‌ای نادر از گل سوسن چلچراغ است که تنها در دو منطقه جهان یافت می‌شود. مناطق رویش این گل نادر، از جمله روستای داماش، تحت حفاظت قرار گرفته‌اند. آب چشمه‌های داماش نیز بسیار گوارا بوده و برای مصرف شرب مناسب است. سفر به این روستای بکر و دیدن زیبایی‌های طبیعی آن از جمله گل‌های نادر سوسن چلچراغ، فرصتی استثنایی برای تجدید انرژی و ثبت خاطرات زیباست. پس از دیدن این زیبایی‌ها غافل نشوید. روستای داماش یکی از روستاهای زیبا و دیدنی استان گیلان است که در مسیر ارتباطی رشت-تهران و در بخش عمارلوی شهرستان رودبار واقع شده است. این روستای ییلاقی در منطقه‌ای کوهستانی و میان روستاهای لوشان و منجیل قرار گرفته است.

 

موقعیت جغرافیایی مناسب روستای داماش باعث شده تا این روستا در مسیر ارتباطی اصلی تهران-رشت قرار بگیرد و دسترسی به آن برای گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت سهل و آسان باشد. برای دسترسی به روستای زیبای داماش، دو مسیر اصلی وجود دارد: 1. از طریق بخش خورگام که در فاصله 40 کیلومتری شهرستان رودبار قرار دارد. مسیر حرکت به این صورت است که پس از عبور از بزرگراه قزوین به سمت رشت، در ابتدای شهر رستم‌آباد به سمت بخش خورگام مسیر یابی کرده و از جاده‌های آسفالته و سرسبز کوهستانی عبور کنید. 2. مسیر دوم از طریق بزرگراه قزوین به سمت شهر لوشان و ورود به جاده لوشان به جیرنده می‌باشد. هر دو مسیر، جاده‌های پر پیچ و خم اما بسیار زیبایی هستند که عبور از آن‌ها و گذر از روستاهای متعدد، مسافر را به مقصد نهایی یعنی روستای داماش می‌رساند.

 

همچنین چشمه آب معدنی معروف این روستا را نیز در مطلب چشمه آب معدنی داماش کجاست؟ از وبسایت آنیجا معرفی کرده ایم.

 

مطالب مشابه