قدم زدن بر روی پل بازارک رباط کریم

قدم زدن بر روی پل بازارک رباط کریم

این پل تاریخی مربوط به دوره قاجار می باشد و در رباط کریم، محله بازارک، خیابان شهید مجید ناصری واقع شده است. پل بازارک رباط کریم به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

پل بازارک یکی از جاذبه های توریستی شهرستان رباط کریم استان تهران است که بر روی رودخانه فصلی سیاب که در گذشته جاری بوده واقع شده است و در زمان خود به لحاظ اهمیت راه ارتباطی رباط کریم به ساوه و برقراری ارتباط شرق به غرب اهمیتی بسیار بالایی داشته و همیشه پر رفت و آمد بوده است؛ به شکلی که پیش از احداث جاده های جدید، در زمان جاری شدن آب رودخانه سیاب تنها راه ارتباطی بین کاروانسرای حاج کمال واقع در رباط کریم و قلعه سنگی در غرب و راه ارتباطی به ساوه بوده است.

 

این پل تاریخی مربوط به دوره قاجار می باشد و در رباط کریم، محله بازارک، خیابان شهید مجید ناصری واقع شده است. پل بازارک رباط کریم در تاریخ 2 بهمن ماه از سال 1382 با شماره ثبت 10819 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

نقشه ساختمان پل در امتداد شرق به غرب و به طول 60 و عرض 20 به صورت سه چشمه طاق شامل یک دهانه بزرگ و دهانه کوچکتر در دو جانب می باشد.

 

 

در سفر به رباط کریم بازدید از سایر جاذبه های تاریخی این شهرستان نظیر تپه تاریخی کیکاور و انبارهای یخی را نیز به شما پیشنهاد می دهیم.

 

مطالب مشابه

اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلا استخردار سرپوشیده آبگرم محمدی (تهران، رباط کریم)
ویلا استخردار سرپوشیده آبگرم محمدی (تهران، رباط کریم)

تهران , رباط کریم , شهرک...

ویلا، شهرکی، لوکس

200 متر، 3 خواب، تا 25 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 4,240,000
آخر هفته: 5,450,000
تعطیلات: 7,260,000
تومان