شگفتی های تونل کوهرنگ شهرکرد و زیبایی های اطراف آن

شگفتی های تونل کوهرنگ شهرکرد و زیبایی های اطراف آن

علاوه بر تونل کوهرنگ، جالب است بدانید که خود کوهرنگ نیز از جاذبه های گردشگری دیگری همچون چشمه دیمه، پیست اسکی چلگرد، روستای پلکانی سرآقا سید (ماسوله زاگرس) و... برخوردار است،

کوهرنگ دنیایی از زیبایی های بکر و جذاب است که همچون بهشت گمشده نگاه هر ببیننده ای را به خود جلب می نماید. برای کشف راز های زیبایی این منطقه حتما باید به آنجا سفر کرده و از نزدیک تابلویی از نقاشی های آفریدگار را نظاره کرد. اگر مطالب ایرانگردی قبلی را در مجله گردشگری بوم گردی مطالعه کرده باشید، می دانید که در خصوص شهرکرد و زیبایی های آن مطالب مفیدی ارائه کردیم. در این مطلب نیز قصد داریم به یکی دیگر از مکان تفریحی این شهر یعنی آبشار تونل کوهرنگ بپردازیم، توصیه می کنیم اگر قرار است به شهر زیبای شهرکرد سفر کنید حتما به فکر اجاره ویلا باشید چرا که بازدید از مکان های مختلف این شهر چند روزی به طول می انجامد.


تونل کوهرنگ که از جاذبه های گردشگری شهرکرد به حساب می آید محلی برای انتقال آب است، در واقع این تونل برای انتقال آب کوهرنگ به زاینده رود ساخته شده است. جالب است بدانید که خود کوهرنگ نیز از جاذبه های گردشگری دیگری همچون چشمه دیمه، پیست اسکی چلگرد، روستای پلکانی سرآقا سید (ماسوله زاگرس) و... برخوردار است. بی شک تنوع بسیار بالای جاذبه ها باعث شده که هر ساله تقریبا در تمام فصول سال گردشگران زیادی برای بازدید به تونل کوهرنگ بیایند. ماه اردیبهشت بیشترین میزان مسافران به این شهر سفر کرده و از این جاذبه ی گردشگری بازدید میکنند.


 


سال 1332 برای اولین بار از تونل کوهرنگ بهره برداری کردند، اما این تنها تونل کوهرنگ نیست، بلکه سال 1364 نوبت به تونل دوم بود. سال 1377 ساخت تونل سوم کوهرنگ شروع شد اما ساخت و ساز آن هنوز به اتمام نرسیده و ادامه دارد. سال 1029 برای اولین بار شاه عباس کبیر شخصی به نام میر جهانگیر خان را موظف کرد تا آب کارون را از طریق تونل به زاینده رود منتقل کند، به همین خاطر شکافته شدن کوه شروع شد. به شکلی که این پروژه حتی پس از مرگ شاه عباس نیز متوقف نشد.


منشا حرکت آبشار تونل کوهرنگ شهرکرد
آبشار تونل کوهرنگ در پی جاری شدن آب تونل اول ایجاد شده است. با این که این تونل به سه بخش تقسیم شده اما اولین بخش آن به آبشار منتهی می شود. شهرستان چلگرد از توابع شهرستان کوهرنگ در واقع محل دقیق آبشار تونل کوهرنگ است. اگر تا این قسمت از مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، می دانید که این تونل و آبشار نه تنها جزو جاذبه های گردشگری شهرکرد هستند بلکه مزیتی نیز به همراه دارند، و آن هم انتقال آب از کوهرنگ به زاینده رود است.
 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
خانه ویلای شیک نشینان (چلگرد)
خانه ویلای شیک نشینان (چلگرد)

چهارمحال بختیاری , چلگرد ,...

خانه، روستایی، ارزان

120 متر، 1 خواب، تا 9 مهمان

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 500,000
آخر هفته: 525,000
تعطیلات: 550,000
نوروز: 550,000
تومان
جزئیات
منزل دوخوابه دلنشین (چلگرد)
منزل دوخوابه دلنشین (چلگرد)

چهارمحال بختیاری , چلگرد ,...

خانه، روستایی، ارزان

160 متر، 2 خواب، تا 10 مهمان

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 660,000
آخر هفته: 720,000
تعطیلات: 770,000
نوروز: 770,000
تومان
جزئیات