هر آنچه که درباره سد کوهرنگ باید بدانید

هر آنچه که درباره سد کوهرنگ باید بدانید

سد کوهرنگ شامل 3 تونل می شود که در طی سالیان 1332 الی 1377 عملیات ساخت و بهره برداری این تونل ها انجام شده است.  

کوهرنگ که در مرکزیت شهر چلگرد از استان چهار محال بختیاری قرار دارد، جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. به گونه ای که هر ساله در تمامی فصل ها پذیرای توریست ها و گردشگران زیادی از داخل و خارج از کشور میباشد. یکی از جاذبه های طبیعی و بسیار زیبای شهر کوهرنگ، سد آبی آن است که هر ساله در فصل بهار گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. در ادامه قصد داریم اطلاعاتی در مورد این جاذبه دیدنی را در اختیارتان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.


معرفی سد کوهرنگ
زمانی که برای اولین بار به کوهرنگ پا می گذارید اولین چیزی که توجه را جلب می کند سد آبی آن است، آبشاری که از تونل کوهرنگ سرازیر می شود و به آن سد تونل اول می گویند. آب سد تونل اول به سمت زاینده رود هدایت می شود. جالب است که هدایت آب از طریق این تونل تدبیری است که در زمان های بسیار دور اجرا شده است. در کنار این آبشار اقامتگاهی ساخته شده است که از این طریق گردشگران می توانند در زمان بازدید از این سد عظیم برای بهره مند شدن از هوای مطبوع و بازدید از دشت های سرسبز اطراف آن، با اجاره اقامتگاه چند روزی را در این منطقه بگذرانند.

 

تاریخچه احداث سد کوهرنگ
آب کوهرنگ یکی از سرچشمه های اصلی رودخانه بزرگ کارون است و در گذشته ایرانیان سعی داشتند تا از طریق ایجاد سد و یا تونلی در کوهرنگ، آب کارون و زاینده رود را به هم پیوند بزنند. طرح اولیه احداث این سد مربوط به دوران صفویه است اما تاکنون نیز در حال انجام اقداماتی برای کامل کردن آن هستند. سد کوهرنگ شامل 3 تونل می شود که در طی سالیان 1332 الی 1377 عملیات ساخت و بهره برداری این تونل ها انجام شده است.


بهترین زمان بازدید از سد آبی کوهرنگ
بهترین زمان برای سفر به کوهرنگ و بازدید از جاذبه های طبیعی آن از جمله سد آبی کوهرنگ، ماه های اردیبهشت و خرداد است. در این ماه های بهاری این منطقه زیبایی و سرسبزی خود را به نمایش می گذارد، البته در سایر فصل ها نیز می توانید از دیگر جاذبه های این منطقه لذت ببرید. به عنوان مثال در زمستان به دلیل نزدیکی سد آبی کوهرنگ به پیست اسکی، گردشگران از این مکان نیز دیدن می کنند.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
خانه ویلای شیک نشینان (چلگرد)
خانه ویلای شیک نشینان (چلگرد)

چهارمحال بختیاری , چلگرد ,...

خانه، روستایی، ارزان

120 متر، 1 خواب، تا 9 مهمان

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 500,000
آخر هفته: 525,000
تعطیلات: 550,000
نوروز: 550,000
تومان
جزئیات
منزل دوخوابه دلنشین (چلگرد)
منزل دوخوابه دلنشین (چلگرد)

چهارمحال بختیاری , چلگرد ,...

خانه، روستایی، ارزان

160 متر، 2 خواب، تا 10 مهمان

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 660,000
آخر هفته: 720,000
تعطیلات: 770,000
نوروز: 770,000
تومان
جزئیات