معرفی آبشار کردیت فارسان و دیدنی های اطراف آن

معرفی آبشار کردیت فارسان و دیدنی های اطراف آن

آبشار کردیت بر روی رودخانه بهشت آباد در تنگه درکش ورکش در استان چهارمحال و بختیاری و در ده کیلومتری جونقان قرار دارد. نام تنگه کوهستانی در مسیر شهرکرد به اردل تنگه درکش ورکش است. آبشار کردیت در پانزده کیلومتری اردل قرار دارد. برای رسیدن به این آبشار بلافاصله قبل از تابلوی 15 کیلومتر تا اردل در جاده شهرکرد - اردل از ماشین خود پیاده شوید.

آبشار کردیت بر روی رودخانه بهشت آباد در تنگه درکش ورکش در استان چهارمحال و بختیاری و در ده کیلومتری جونقان قرار دارد. نام تنگه کوهستانی در مسیر شهرکرد به اردل تنگه درکش ورکش است. آبشار کردیت در پانزده کیلومتری اردل قرار دارد. برای رسیدن به این آبشار بلافاصله قبل از تابلوی 15 کیلومتر تا اردل در جاده شهرکرد - اردل از ماشین خود پیاده شوید. مسیر پاکوبی وجود دارد که با شیب تند نزدیک انتهای تنگه درکش ورکش و قبل از ورود به تونل‌ها، مستقیماً بعد از تابلوی 15 کیلومتر تا اردل در سمت چپ جاده به پایین دره منتهی می‌شود. پس از اندکی قدم زدن در این مسیر مرتب، یک آبشار قدرتمند و باشکوه در انتهای دره ظاهر می شود. آبشار کردیت نام این آبشار است. این آبشار از محبوب ترین جاذبه های طبیعی فارسان است. شیب تند ادامه دره را خطرناک می کند، بنابراین بیشتر افراد و گروه های گردشگران طبیعت از توقف در کنار این آبشار بی نظیر راضی هستند.

 

رودخانه این تنگه مواج و خشمگین است. این رودخانه پس از پیوستن کوتاهی به رودخانه کاج (از سرشاخه های کارون) به رود ارمند می ریزد. این مکان یکی از صدها منبع حوضه آبریز وسیع رودخانه کارون است. آبشار کردیت در 10 کیلومتری جونقان و 60 کیلومتری شهرکرد قرار دارد. مسیر پاکوبی در سمت چپ جاده به سمت انتهای تنگه درکش ورکش و قبل از ورود به تونل ها وجود دارد که با شیب تند به سمت این آبشار به سمت پایین دره منتهی می شود.

 

همچنین از دیگر دیدنی های طبیعی و بدیعی که در سفر به فارسان می توانید از آن ها بازدید کنید، دریاچه لاغرک و چشمه وقت و ساعت شمس‌آباد و دیدنی های اطراف آن.

 مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
آپارتمان مبله باقری (فارسان)
آپارتمان مبله باقری (فارسان)

چهارمحال بختیاری , فارسان ,...

آپارتمان مبله (روزانه و...، شهری، ارزان

100 متر، 0 خواب، تا 6 مهمان

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 440,000
آخر هفته: 440,000
تعطیلات: 550,000
نوروز: 550,000
تومان
جزئیات