دریاچه نازی بازفت در کجای این شهر واقع شده است؟

دریاچه نازی بازفت در کجای این شهر واقع شده است؟

دریاچه نازی یکی از خیره کننده ترین و خلوت ترین برکه های کوهستانی ایران، در میان رشته کوه زردکوه بختیاری قرار دارد. این دریاچه کوچک در منطقه بازفت در ضلع غربی قله های چری واقع شده است.

دریاچه نازی یکی از خیره کننده ترین و خلوت ترین برکه های کوهستانی ایران، در میان رشته کوه زردکوه بختیاری قرار دارد. این دریاچه کوچک در منطقه بازفت در ضلع غربی قله های چری واقع شده است. برای رسیدن به این دریاچه از چلگرد جاده ای بسیار طولانی، دوست داشتنی و دلنشین را به سمت کوهرنگ طی خواهید کرد. از آنجا در جاده خاکی پر پیچ و خم جنوب به منطقه بیرگان حرکت می کنید و از آنجا به پل معروف شهریاری و در نهایت به دو نهر صمصامی (روستای کوهستانی) می روید. به اعماق دره شمالی کوه میلی می روید. از آنجا مسیر کوهستانی مرتفع را طی کرده و پس از طی مسافتی کوتاه به گردنه 3200 متری چری صعود کنید. منظره ای خیره کننده از دره زیبای بازفت با درختان تک جنگلی، رودخانه نیلگون و کوه های ناشناخته خواهید دید. با راندن از گردنه، مسیر را ادامه دهید و پس از عبور از پل رودخانه بازفت، در مدت کوتاهی می‌توانید به سمت چمن گلی (مرکز بازفت) بروید. آغاز ماه تیر بزرگترین دوره است و هوا به ویژه تازه است. پس از گذراندن شب در چمن گلی، صبح روز بعد با راهنمای محلی آماده سفر به دریاچه شوید. با کمی قدم زدن به سمت شمال شروع کنید.

 

پس از چهار ساعت پیاده روی به مزرعه میان دوهان برسید که در میان جنگل تک درخت بلوط با فراز و نشیب های فراوان قرار دارد. از آنجا به تدریج به دره ای عمیق که می بینید بروید و رودخانه نزدیک شوید. استراحت مختصری داشته باشید. مسیر خود را در امتداد رودخانه به سمت شمال، در میان تک درختان بلوط تغییر دهید و خود را در مقابل دریاچه ای واقعا دوست داشتنی و تمیز خواهید دید. این دریاچه در کنار رودخانه قرار دارد و محوطه کوچکی دارد. سه تیغه سنگی پوشیده از برف های بهاری به نام های قلل چری و درویش کزلی همگی در اثر فرو رفتن آب رودخانه نازی فرسایش یافته اند و تا پایان تابستان اثری از آن به جز یک لکه کوچک آبی باقی نمانده است.

 

می توانید ساعت ها در کنار دریاچه استراحت کنید. سپس از جایی که آمده اید به چمنزار بازگردید تا در آن جا هم سکونتی کوتاه داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با بازفت و دیدنی های آن می توانید معرفی شهر بازفت کوهرنگ و دیدنی های آن و آشنایی با آبشار نیم‌ساعته بازفت کوهرنگ و دیدنی های اطرافش را مطالعه کنید که در وبسایت منتشر کرده ایم.مطالب مشابه


اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
خانه ویلای شیک نشینان (چلگرد)
خانه ویلای شیک نشینان (چلگرد)

چهارمحال بختیاری , چلگرد ,...

خانه، روستایی، ارزان

120 متر، 1 خواب، تا 9 مهمان

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 500,000
آخر هفته: 525,000
تعطیلات: 550,000
نوروز: 550,000
تومان
جزئیات
منزل دوخوابه دلنشین (چلگرد)
منزل دوخوابه دلنشین (چلگرد)

چهارمحال بختیاری , چلگرد ,...

خانه، روستایی، ارزان

160 متر، 2 خواب، تا 10 مهمان

امتیاز (1 نظر)


وسط هفته: 660,000
آخر هفته: 720,000
تعطیلات: 770,000
نوروز: 770,000
تومان
جزئیات