سد سفیدرود منجیل کجاست؟

سد سفیدرود منجیل کجاست؟

سد منجیل که به سد سفیدرود نیز معروف است، یکی از جاذبه‌های دیدنی شهرستان رودبار است که در ابتدای رودخانه سفیدرود و محل تلاقی دو رودخانه قزل اوزن و شاهرود قرار دارد. این سد یکی از قدیمی‌ترین سدهای ایران است که در سال‌های 1331 تا 1341 در نزدیکی شهر منجیل ساخته شده است.

سد منجیل که به سد سفیدرود نیز معروف است، یکی از جاذبه‌های دیدنی شهرستان رودبار است که در ابتدای رودخانه سفیدرود و محل تلاقی دو رودخانه قزل اوزن و شاهرود قرار دارد. این سد یکی از قدیمی‌ترین سدهای ایران است که در سال‌های 1331 تا 1341 در نزدیکی شهر منجیل ساخته شده است. دریاچه سد سفیدرود برای تولید برق و تامین منابع آب کشاورزی استان گیلان استفاده می‌شود. منطقه اطراف زیبا است، با کوه ها و تپه ها پس زمینه ای خیره کننده برای دریاچه ایجاد می کند. گردشگران اغلب در اینجا توقف می کنند تا استراحت کنند، عکس بگیرند و حتی در آب های نقره ای دریاچه و رودخانه سفیدرود قایق سواری کنند.

 

قایقرانان حرفه ای نیز از دریاچه برای تمرین و آزمایش قدرت خود قبل از مسابقات استفاده می کنند. هوای معتدل رودبار همراه با هوای مطبوع و مطبوع ناشی از بادگیر اطراف سد، سفری لذت بخش را رقم می زند. علاوه بر این، نیروگاه بادی منجیل با توربین‌های بلند منظره زیبایی را ایجاد می‌کند که گردشگران اغلب از آن عکس می‌گیرند. یکی دیگر از جاذبه های محبوب، سرو قدیمی هرزویل است که بازدیدکنندگان می توانند پس از استراحت در کنار دریاچه سد سفیدرود، آن را ببینند.

 

شما با استفاده از خدماتی که وبسایت آنیجا ارائه می دهد می توانید ویلایی نیز در شهرستان منجیل برای خودتان اجاره کنید.

 

مطالب مشابه