چشمه آب معدنی داماش کجاست؟

چشمه آب معدنی داماش کجاست؟

روستای داماش در شهرستان رودبار واقع شده و دارای چشمه آب معدنی مشهوری است. این روستا در ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و مسیر دسترسی به آن از طریق کمربندی قزوین به سمت گردنه کوهین و پس از خروج از جاده اصلی و عبور از منطقه جیرنده می‌باشد.

روستای داماش در شهرستان رودبار واقع شده و دارای چشمه آب معدنی مشهوری است. این روستا در ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و مسیر دسترسی به آن از طریق کمربندی قزوین به سمت گردنه کوهین و پس از خروج از جاده اصلی و عبور از منطقه جیرنده می‌باشد. آب چشمه معدنی داماش حاوی انواع مواد معدنی و املاحی همچون کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم است. بخشی از این آب پس از هدایت به حوضچه‌ای در مرکز روستا، مصرف ساکنان محلی می‌شود.

 

همچنین بخش عمده‌ای از آن پس از بسته‌بندی در کارخانه محلی، به سایر نقاط کشور عرضه می‌گردد. به طور کلی روستای داماش به دلیل داشتن چشمه آب معدنی با کیفیت، یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شهرستان رودبار محسوب می‌شود. چشمه آب معدنی داماش در کنار طبیعت بکر و زیبای منطقه قرار دارد. مناظر طبیعی دلنشین اطراف چشمه از جمله کوهستان‌ها، جنگل‌ها و صحراهای سبز، امکان تجربه لحظاتی آرامش‌بخش و خاطره‌انگیز را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد.

 

از دیگر چشمه های گیلان نیز می توان به چشمه های آب معدنی غازی گوابر و خورتاب سیاهکل و چشمه‌ کولور رودبار اشاره کرد که در سفر به این استان می توانید سری به آن ها بزنید.

مطالب مشابه