سفر به روستای برگ جهان لواسان

سفر به روستای برگ جهان لواسان

روستای بسیار زیبا و دیدنی برگ جهان دارای نام های دیگری نیز می باشد که از بین آنها می توان بهبلگجون، بلگیجهان و برگجون اشاره کرد. این روستا چهار محله قدیمی به نام های سرده، پاده، رودبار و شاهان دارد که به محض ورود به روستا برگ جهان از سمت تهران، شما وارد محله سرده خواهید شد.

روستای برگ جهان یکی از جذاب ترین روستا های استان تهران است که روستایی بسیار محبوب بوده و همیشه گردشگران زیادی در آن وجود دارند. روستای برگ جهان دارای منظره هایی فوق العاده، کوچه باغ هایی جذاب و رودخانه ای خروشان است که از بهترین نقاط گردشگری اطراف تهران محسوب می شود  روستای برگ جهان برای سفری یک روزه به منطقه ای بسیار خوش آب و هوا در اطراف تهران بسیار مناسب است. به منظور رفتن به برگ جهان از تهران، باید بزرگراه بابایی را به سمت شرق بروید تا به خروجی لشگرک برسید، از آنجا تا لواسان را رانندگی می کنید و بعد از آن به سمت روستای افجه خواهید رسید، سپس از مسیر باریک و پر پیچ و خم کوهستانی از افجه به سمت برگ جهان حرکت کنید. در مجموع مسافتی حدود 49  کیلومتر را برای رسیدن به برگ جهان در اطراف تهران طی خواهید کرد. آب و هوای روستای برگ جهان در بهار و تابستان معتدل و مطبوع است و در پاییزِ خنک و زمستان سرد می باشد.

 

اگر شما ساکن تهران هستید مسیر شما تا روستای برگ جهان تنها 49 کیلومتر خواهد بود. پیشنهاد ما سفر به این روستا در فصل پاییز است. در این فصل در طول مسیر از دیدن باغ های غرق دررنگ های پاییزی لذت خواهید برد و توصیه می کنیم قبل از رسیدن به روستای برگ جهان برای دقایقی در محل های مناسبی کنار جاده توقف کنید، از خودرویتان پیاده شوید و مناظر زیبا را مشاهده کنید. حدودا یک کیلومتر قبل از رسیدن به روستا برگ جهان یک دامداری بر روی دامنه کوه قرار دارد، درست بعد از رد کردن آن دامداری در امتداد جاده انحنای زیبایی خواهید دید که در واقع بعد از گذر از آن پیچ وارد مسیر اصلی روستا برگ جهان خواهید شد. روستای بسیار زیبا و دیدنی برگ جهان دارای نام های دیگری نیز می باشد که از بین آنها می توان بهبلگجون، بلگیجهان و برگجون اشاره کرد. این روستا چهار محله قدیمی به نام های سرده، پاده، رودبار و شاهان دارد که به محض ورود به روستا برگ جهان از سمت تهران، شما وارد محله سرده خواهید شد.

 

قدم زدن و گشت و گذار در هر کدام از این محله ها اوقات خوشی را برای شما رقم می زند. دیدن خانه های کاه گلی و چوبی روستای برگ جهان، طویله، مطبخ هایی که روی سکویی جلوی خانه های محله های قدیمی تر روستای برگ جهان وجود دارند، بالارفتن از کوچه های پر شیب و قدم زدن در کوچه باغ ها، همه و همه می تواند خاطراتی زیبا ازروستای برگ جهان را برای شما تشکیل دهند که هیچگاه فراموش نمی کنید. همچنین از سایر جاذبه های گردشگری روستای برگ جهان می توان به منطقه بقایای به جا مانده از قلعه ای معروف به  قلعه دختر یا قلعه بند اشاره کرد که آن را در 3 کیلومتری شمال روستای برگ جهان در ارتفاع 2729 متری خواهید یافت. همچنین در محدوده روستا برگ جهان غاری به نام زندانخانه لار وجود دارد. عرض و ارتفاع  این غار در حدود 2 متر در 2 متر و طول آن نیز حدود 30 متر برآورد شده است.

 

 

روستاهای بسیار دیدنی و جذاب دیگری نیز در لواسان وجود دارند که بازدید از آنها را نیز به شما پیشنهاد می دهیم، برای مثال، روستای اوشان و روستای راحت آباد.

 

هنوز دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

مطالب مشابه

اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلای 500 متری لوکس، با استخر روباز آبگرم (لواسان، تهران)
ویلای 500 متری لوکس، با استخر روباز آبگرم (لواسان، تهران)

تهران , لواسان , چناربان

ویلا، شهرکی، لوکس

140 متر، 3 خواب، تا 10 مهمان

(2 نظر)
میهمان نواز

وسط هفته: 6,600,000
آخر هفته: 11,000,000
تعطیلات: 11,000,000
تومان
ویلا استخردار چناری (لواسان)
ویلا استخردار چناری (لواسان)

تهران , لواسان , چناربان

ویلا، شهرکی، لوکس

50 متر، 1 خواب، تا 6 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 3,520,000
آخر هفته: 4,400,000
تعطیلات: 4,400,000
تومان
ویلای 400 متری لوکس، با استخر روباز آب گرم (لواسان، تهران)
ویلای 400 متری لوکس، با استخر روباز آب گرم (لواسان، تهران)

تهران , لواسان , چناربان

ویلا، شهرکی، لوکس

100 متر، 1 خواب، تا 6 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 4,400,000
آخر هفته: 6,600,000
تعطیلات: 6,600,000
تومان
بومگردی و کافه کلبه لواسان  (لواسان)
بومگردی و کافه کلبه لواسان (لواسان)

تهران , لواسان , نیکنامده

اقامتگاه بوم گردی، روستایی

15 متر، 0 خواب، تا 3 مهمان

(1 نظر)

وسط هفته: 1,100,000
آخر هفته: 1,650,000
تعطیلات: 1,980,000
تومان