نگاهی به تاریخچه کاروانسرای فتحعلی‌ شاه رباط کریم

نگاهی به تاریخچه کاروانسرای فتحعلی‌ شاه رباط کریم

کاروانسرای فتحعلی شاهی که از آن با عنوان کاروانسرای رباط کریم نیز یاد می شود یکی از جاذبه های توریستی تاریخی این شهرستان است که در کیلومتر 30 جاده تهران به ساوه در شهرستان رباط کریم استان تهران واقع شده است.

شهرستان رباط کریم یکی از بخش های تاریخی استان تهران است که دارای چندین جاذبه توریستی تاریخی بسیار دیدن می باشد و کاروانسرای فتحعلی شاهی که از آن با عنوان کاروانسرای رباط کریم نیز یاد می شود یکی از جاذبه های توریستی تاریخی این شهرستان است که در کیلومتر 30 جاده تهران به ساوه در شهرستان رباط کریم استان تهران واقع شده است.

 

این کاروانسرا در محله بازارک رباط کریم در سال 1245 هجری قمری در زمان پادشاهی فتحعلی شاه بنا شد. مصالح به کار رفته در این بنا سنگ، آجر، ملات گل و گچ است و تنها تزئینات کاروانسرا آجرکاری می باشد.

 

از قسمتی از این کاروانسرا که به سالن اجتماعات معروف است برای نقالی و داستان سرایی استفاده می شد. در قسمت پشت بام این کاروانسرا دو برج دیده بانی وجود دارد که نگهبانان در این مکان قرار می گرفتند تا بتوانند تمام نواحی رباط کریم را به خوبی رصد کنند.

 

 

جاذبه های توریستی تاریخی بسیار دیدنی دیگری نیز در رباط کریم وجود دارند که از بین آنها می توان به آسیاب آبی رباط کریم و پل بازارک اشاره کرد.

 

مطالب مشابه

اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلا استخردار سرپوشیده آبگرم محمدی (تهران، رباط کریم)
ویلا استخردار سرپوشیده آبگرم محمدی (تهران، رباط کریم)

تهران , رباط کریم , شهرک...

ویلا، شهرکی، لوکس

200 متر، 3 خواب، تا 25 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 4,240,000
آخر هفته: 5,450,000
تعطیلات: 7,260,000
تومان