کشف طبیعت بکر تالاب گندمان بروجن

کشف طبیعت بکر تالاب گندمان بروجن

یکی از ویژگی های منحصربه فرد تالاب گندمان، مهاجرت پرندگان نایاب و زیبا به آنجا در فصول مختلف می باشد که سبب جذابیت بیشتر آن در میان توریست ها شده است.

نام گندمان را تا به تا حال شنیده اید؟ گندمان یکی از تالاب های بین المللی استان چهارمحال بختیاری است. منظره و ویژگی های منحصربه فرد تالاب گندمان بروجن باعث شده سالانه افراد زیادی به این شهر سفر کنند. اگر مشتاق هستید که بیشتر درباره این تالاب بدانید، تا انتهای راهنمای سفر با ما همراه باشید.


تالاب گندمان مقصدی عالی برای طبیعت گردی
این تالاب بی نظیر و زیبا در همسایگی شهرستان بروجن در استان چهارمحال بختیاری قرار دارد، پس اگر می خواهید این تالاب را ببینید، باید حتما تدارک سفر به بروجن را ببینید. یکی از ویژگی های منحصربه فرد تالاب گندمان مهاجرت پرندگان نایاب و زیبا به آنجا در فصول مختلف می باشد که سبب جذابیت بیشتر آن در میان توریست ها شده است. تالاب گندمان بروجن یکی از ده تالاب برتر ایرن در زمینه پرنده نگری است.

به دنبال یک مقصد عالی و بکر برای طبیعت گردی هستید؟ ما به عنوان راهنمای سفر تالاب گندمان را به شما پیشنهاد می دهیم. چرا؟ چون این تالاب طبیعتی بکر و زیبا دارد که با دیدن آن متحیر می شوید. این تالاب جاذبه های تاریخی نیز دارد.


موقعیت و بزرگی تالاب گندمان
این تالاب استان چهارمحال بختیاری در نزدیکی شهر گندمان واقع شده است و فاصله کمی با شهر بروجن دارد. برای دیدن این تالاب از شهر بروجن باید 20 کیلومتر حرکت کنید، اما اگر از شهر گندمان به سمت تالاب حرکت کنید، تنها باید چهار کیلومتر را طی کنید. برخی از مردم این تالاب را یک آبگیر می دانند، چرا که این تالاب در نزدیکی آبریز آق بلاغ قرار دارد. تالاب گندمان با تالاب چغاخور فاصله زیادی ندارد. برای اینکه به تالاب گندمان بروجن بروید می توانید از مسیر روستاهای حسین آباد و نصیر آباد استفاده کنید. مساحت این تالاب در گذشته به 1200 هکتار می رسید، اما بعد از تصرف افراد منطقه، مساحت این تالاب به 980 هکتار رسیده است. در نزدیکی این تالاب هشت روستا قرار دارد، و جمعیت این روستاها به 10.000 نفر می رسد.
 

 
گیاهان و جانوران نایاب تالاب گندمان 
همانطور که گفتیم در کنار این تالاب هشت روستا وجود دارد، با رفتن به تالاب در طول روز می توانید فعالیت های روزمره روستائیان را از نزدیک ببینید، البته برای تماشای همه این زیبایی ها شما باید مکانی را برای ماندن در شب داشته باشید، به همین دلیل برای حل این مشکل می توانید به هتل و اقامتگاه های اطراف تالاب گندمان بروجن مراجعه کنید. در فصل زمستان پرندگان مهاجر زیادی به این تالاب می آیند، از جمله این پرندگان می توان به لک لک، آنقوت، سلیم و کوکر اشاره کرد. برخی از پرندگان نایاب نیز برای تخم گذاری در فصل پاییز به تالاب می آیند. البته به غیر از پرندگان، جانوران دیگری مانند شغال، گرگ، لاک پشت، قورباغه و انواع مختلف مار در تالاب گندمان بروجن به وفور یافت می شوند.

مطالب مشابه