غار سراب امیر آباد فارسان و دیدینی های شگفت انگیز آن

غار سراب امیر آباد فارسان و دیدینی های شگفت انگیز آن

در بخش های بالایی غار

اگر به طبیعت گردی علاقه داشته باشید، غار "سراب امیر آباد" در شهرستان فارسان را می شناسید، این غار منظره ای بسیار زیبا دارد. اگر به دنبال هیجان و منظره های بکر هستید، حتما یکبار به دیدن این غار بیایید. با ما همراه باشید تا در این راهنمای سفر زیبایی های غار برای شما شرح دهیم.


موقعیت غار سراب  امیر آباد
این غار در شهرستان فارسان، شهر جونقان واقع شده است. فاصله این غار از جهت غرب با فارسان حدود 21 کیلومتر است. فاصله شهر بابا حیدر با غار سراب امیر آباد فارسان شش کیلومتر می باشد. برای رسیدن به این غار باید یک مسیر ده دقیقه ای را پیاده روی کنید. برای ورود به به غار باید از یک دره کوچک که باریکه ای از آب در آن جاری است، عبور کنید. سرچشمه ای که باید از آن عبور کنید، در طرف دیگر غار دهانه دارد. آب این سرچشمه بسیار گوار و خنک است. برای استفاده از این آب لازم نیست حتما وارد غار شوید، جاده ای که به این غار منتهی می شود نیز آسفالت است.

 
اطراف غار امیر آباد 
صاحب بیشتر زمین های اطراف غار سراب امیر آباد فارسان، اهالی همان منطقه می باشند. اگر مسیر سمت چپ سرچشمه درون غار را در پیش بگیرید به یکی دیگر از دهانه های غار می رسید. دهانه اصلی این غار در میان گون های وحشی قرار دارد، ارتفاع صخره های اطراف دهانه غار  50 متر بالاتر از چشمه است. برای آشنایی با زیبایی های غار راهنمای سفر را تا انتها مطالعه کنید.

 

پیشنه غار سراب امیر آباد فارسان
قدمت این این غار بی نظیر و زیبا به دوره کرتاسه برمی گردد، رخساره های آهکی فراوانی در این غار وجود دارد که نشانگر قدمت طولانی آن است. در بخش های بالایی غار سراب امیر آباد فارسان مارن هایی با رنگ های زرد و قهوه ای به وجود آمده است. اکثر توریست هایی که به این غار آمده اند، آن را یکی از زیباترین غارهای استان چهارمحال بختیاری می دانند. اگر به غار و غارنوردی علاقه دارید حتما از این غار دیدن کنید، چرا که منظره هایی بی نظیر در انتظار شما هستند. سازمان میراث فرهنگی این غار را به دلیل قدمتش ثبت ملی کرده است، شماره ثبت این غار 300 می باشد. برای دیدن جاهای تاریخی شهرستان فارسان شما به یک جای خواب مناسب احتیاج دارید، برای حل این مشکل می توانید از طریق اجاره اقامتگاه های فارسان اقدام کنید.

مطالب مشابه

اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
ویلا دربستی شهامت (چهارمحال بختیاری، فارسان)
ویلا دربستی شهامت (چهارمحال بختیاری، فارسان)

چهارمحال بختیاری , فارسان ,...

ویلا، کوهستانی

100 متر، 1 خواب، تا 25 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 1,650,000
آخر هفته: 2,200,000
تعطیلات: 3,300,000
تومان
اقامتگاه بوم گردی پیرغار (فارسان)
اقامتگاه بوم گردی پیرغار (فارسان)

چهارمحال بختیاری , فارسان ,...

اقامتگاه بوم گردی، روستایی، ارزان

750 متر، 8 خواب، تا 127 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 240,000
آخر هفته: 390,000
تعطیلات: 550,000
تومان
آپارتمان مبله باقری (فارسان)
آپارتمان مبله باقری (فارسان)

چهارمحال بختیاری , فارسان ,...

آپارتمان مبله (روزانه و...، شهری

100 متر، 0 خواب، تا 6 مهمان

(1 نظر)

وسط هفته: 1,100,000
آخر هفته: 1,320,000
تعطیلات: 1,650,000
تومان