همه چیز راجع به طبیعت گردی و ملزومات آن

همه چیز راجع به طبیعت گردی و ملزومات آن

اگر قصد سفر به مناطق طبیعی با درجه سختی بالا را دارید، ابتدا باید روش های بقا در طبیعت را به خوبی بدانید.

زمانی که از منطقه ای که در آن زندگی میکنید خارج شده و وارد یک محیط بکر به غیر از محیط های شهری و روستایی معمول میشوید، در حقیقت طبیعت گردی انجام میدهید. امروزه با شلوغی های شهر ها، مشغله های ذهنی فراوان و... مردم زیادی رو به طبیعت گردی آورده اند و زمان هایی که کاری برای انجام دادن ندارند را در طبیعت میگذرانند. روز به روز افراد بیشتری به جمع علاقمندان سفر های طبیعت گردی میپیوندند که همین باعث شده طبیعت اطراف ما دستخوش تغییرات بیشتری توسط انسان ها شود.

از آنجایی که مناطق طبیعی متنوع و متفاوتی در نقاط مختلف جهان و کشور ها وجود دارد، سفر های طبیعت گردی نیز متفاوت هستند. از همین رو تقسیم بندی و دسته بندی هایی در این زمینه صورت گرفته است. برای هرگونه طبیعت گردی، نیاز به یک سری وسایل و مهارت ها دارید که قبل از شروع به سفر، باید کاملا آماده شده باشند. از بین انواع مختلف طبیعت گردی میتوان به اکوتوریسم و یا همان بوم گردی، گردشگری اقلیمی، گردشگری کوهستان و برف و یا همان کوهنوردی، گردشگری ساحلی، جنگل نوردی، بیابان و صحرا نوردی، گردشگری چشمه های آب معدنی و... اشاره کرد.

 

 

در کل سفر های طبیعت گردی از نظر سطح دشوار بودن به سه سطح تقسیم میشوند که این سه سطح به ترتیب سبک، متوسط و سنگین هستند. بنابراین قبل از شروع هر سفر ابتدا باید سطح دشوار بودن منطقه ای که قصد سفر و طبیعت گردی در آن را دارید را بررسی کرده و مطمئن باشید که آمادگی انجام این کار را دارید. برای مثال اگر فرد خردسالی به همراه خود دارید، سفر های طبیعت گردی سبک مناسب شما هستند.

همچنین برای شروع یک سفر نیاز به یک سری وسایل دارید که در ادامه به شرح آنها میپردازیم. کفش و لباس مناسب منطقه ای که قصد سفر به آن را دارید، کوله پشتی، بطری آب آشامیدنی، غذا و میان وعده، دستمال کاغذی، دستمال گردن، کلاه آفتاب گیر، عینک دودی، کرم ضد حشره و کرم ضد آفتاب، چوب دستی، ظرف غذا، لیوان، قاشق، چنگال و چاقو، کیف کمک های اولیه، چراغ قوه، کبریت و آتش زنه، زیر انداز و کیسه زباله.

البته وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی بسته به هر شخص میتواند متفاوت باشد. اما وسایل بالا جزو وسایل ضروری هستند که هر فردی باید آن ها را همراه با خود داشته باشد.

 

 

اگر قصد سفر به مناطق با درجه سختی بالا را دارید، ابتدا باید روش های بقا در طبیعت را به خوبی بدانید. برای مثال باید بدانید که در طبیعت چگونه میتوانید در طبیعت آب آشامیدنی پیدا کنید، مسیر را بیابید و گم نشوید، چگونه به مقصد برسید، از خطرات طبیعت وحشی دور بمانید و در کل بدون اینکه آسیبی ببینید سفر را به پایان برسانید.

 

مطالب مشابه