قدم زدن در حاشيه سد زاينده رود در يانچشمه (باغ شهر شيدا)

قدم زدن در حاشيه سد زاينده رود در يانچشمه (باغ شهر شيدا)

شهرک گردشگری شیدا در مجموع 314 هکتار مساحت دارد که 93 هکتار باغ شهر شیدا را شامل می‌شود. در باغشهر برخلاف تحولات شهری، ویلا جای آپارتمان را می گیرد و هر ویلا ممکن است یک باغ داشته باشد. این باغ شهر در یانچشمه است. روستای یانچشمه از توابع شهرستان بن در استان چهارمحال و بختیاری است که به زاینده رود و دریاچه پشت سد زاینده رود نزدیک است و آن را به مکانی مناسب برای گردشگری تابستانی تبدیل کرده است.

شهرک گردشگری شیدا در مجموع 314 هکتار مساحت دارد که 93 هکتار باغ شهر شیدا را شامل می‌شود. در باغشهر برخلاف تحولات شهری، ویلا جای آپارتمان را می گیرد و هر ویلا ممکن است یک باغ داشته باشد. این باغ شهر در یانچشمه است. روستای یانچشمه از توابع شهرستان بن در استان چهارمحال و بختیاری است که به زاینده رود و دریاچه پشت سد زاینده رود نزدیک است و آن را به مکانی مناسب برای گردشگری تابستانی تبدیل کرده است. ساخت این شهرک که دارای 2000 ویلا به مساحت های 500، 750، 1000 و 2000 متر مربع می باشد، در سال 1383 آغاز شد. همچنین دارای کلیه امکانات لازم برای اجرای قانون، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، ورزشی، تفریحی، اقامتی مسکونی و رستوران می‌باشد. تمامی مسائل زیست محیطی، بهداشتی، اقتصادی، اجتماعی و غیره توسط کارشناسان مختلف برای ساخت شهرک شیدا به طور کامل ارزیابی شده است.

 

همچنین تصفیه خانه فاضلاب برای این شهر در نظر گرفته شده و آب تصفیه شده برای مصارف کشاورزی استفاده می شود و آلودگی ایجاد نمی کند. طرح شهرک گردشگری شیدا نیز مورد تایید محیط زیست کشور قرار گرفته است. شهرک گردشگری شیدا 314 هکتار از اراضی منابع طبیعی چهار محال و بختیاری را در اختیار گرفته و در سه مرحله فعالیت خود را آغاز کرده است. منطقه گردشگری شیدا که در مجاورت دریاچه سد زاینده رود قرار دارد، پوشش گیاهی متنوعی دارد و ادعا شده است که دارای 111 گونه گیاهی است. شهرک گردشگری شیدا با چشم انداز عالی به دریاچه سد زاینده رود متمایز است و در 50 کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

 

در سفر به بن سری هم به دیگر دیدنی هایی بزنید که در این شهر زیبا انتظار شما را می کشند، برای مثال، امامزاده حارث بن علی در روستای جمالو و تنديس يادبود ميرزا حبيب دستان بنی.

 مطالب مشابه