تجربه سفر به روستای چغاهست فارسان

تجربه سفر به روستای چغاهست فارسان

چغاهست از مناطق سرسبز و معروف جونقان به شمار می رود. چغاهست آبادی است در شهرستان های جونقان، فارسان، چهارمحال و بختیاری. روستای چغاهست بین شهرستان‌های فارسان و جونقان قرار دارد. رودخانه ای در نزدیکی این آبادی به دو بخش تقسیم می شود که هر کدام دارای دو سد به نام های بند گوشه و بند چغاهست هستند.

چغاهست از مناطق سرسبز و معروف جونقان به شمار می رود. چغاهست آبادی است در شهرستان های جونقان، فارسان، چهارمحال و بختیاری. روستای چغاهست بین شهرستان‌های فارسان و جونقان قرار دارد. رودخانه ای در نزدیکی این آبادی به دو بخش تقسیم می شود که هر کدام دارای دو سد به نام های بند گوشه و بند چغاهست هستند. این روستا در دهستان جونقان قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران 73 خانوار در سال 1384، در 352 نفر جمعیت در آن سکونت داشته است. در این آبادی تپه ای به نام چغا وجود دارد که نام روستا نیز هست. رودخانه ای در این آبادی به دو بخش تقسیم می شود که هر کدام دارای دو سد به نام های بند گوشه و بند چغا است. یکی از زیباترین شهرهای استان چهارمحال و بختیاری شهرستان فارسان است که این روستا در آن قرار دارد.

 

شهرستان شهرکرد از شرق با شهرستان فارسان، از شمال غربی به شهرستان کوهرنگ، از جنوب و جنوب غربی با شهرستان اردل و از جنوب شرقی با شهرستان کیار همسایه است. گویش بختیاری توسط مردم محلی این شهر تکلم می شود. لرها قومی ساکن جنوب غربی ایران هستند و از خویشاوندان بختیاری ها هستند. یکی از گویش های زبان لری، گویش بختیاری است که در جنوب غربی ایران به آن تکلم می شود. این گویش شامل تعداد زیادی اصطلاحات پهلوی و اوستایی میانه است.

اگر می خواهید آشنایی کامل تری با فارسان که خانه ی این روستا است به دست آورید، می توانید مطلب معرفی فارسان و جاذبه های بومگردی آن را از وبسایت آنی‌جا بخوانید. همچنین این شهر روستاهای دیدنی دیگری نظیر روستای راستاب هم در خود جای داده است که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

مطالب مشابه

اقامتگاه های قابل اجاره در این منطقه

نمایش بیشتر
اقامتگاه بوم گردی پیرغار (فارسان)
اقامتگاه بوم گردی پیرغار (فارسان)

چهارمحال بختیاری , فارسان ,...

اقامتگاه بوم گردی، روستایی، ارزان

750 متر، 8 خواب، تا 6 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 550,000
آخر هفته: 660,000
تعطیلات: 660,000
تومان
ویلا دربستی شهامت (چهارمحال بختیاری، فارسان)
ویلا دربستی شهامت (چهارمحال بختیاری، فارسان)

چهارمحال بختیاری , فارسان ,...

ویلا، کوهستانی

100 متر، 1 خواب، تا 20 مهمان

(1 نظر)
میهمان دوست

وسط هفته: 1,660,000
آخر هفته: 2,200,000
تعطیلات: 3,250,000
تومان
آپارتمان مبله باقری (فارسان)
آپارتمان مبله باقری (فارسان)

چهارمحال بختیاری , فارسان ,...

آپارتمان مبله (روزانه و...، شهری

100 متر، 0 خواب، تا 6 مهمان

(1 نظر)

وسط هفته: 1,110,000
آخر هفته: 1,320,000
تعطیلات: 1,650,000
تومان